PGD Sp. z o.o. dystrybutor produktów dla piekarni, cukierni i lodziarni, zdecydował się na rozwój biznesu w województwie zachodniopomorskim. Najemca zajął ok. 2 000 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalnym w inwestycji Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniów.  AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, była wyłącznym agentem reprezentującym najemcę w procesie negocjacji i wyborze nowej lokalizacji.  

PGD od ponad 25 lat oferuje produkty i rozwiązania dla piekarni, cukierni oraz lodziarni, o różnych potrzebach, od rzemieślniczej po przemysłową produkcję. Firma PGD obecna jest w 10 lokalizacjach w Polsce, a każdy z jej punktów posiada własne zaplecze handlowe, magazynowe i logistyczne. Ponadto warto zaznaczyć, iż PGD jest częścią grupy Orkla, jednego z największych skandynawskich koncernów, który posiada w ofercie ponad 70 uznanych marek, i jest eksporterem do 35 krajów na 5 kontynentach. 

PGD przenosi się do nowoczesnego centrum dystrybucyjnego

Monika Pęksa, Dyrektor ds. Logistyki i Administracji w PGD, wskazuje: „Po starannej analizie potrzeb naszej firmy, zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej działalności logistycznej do nowoczesnego centrum dystrybucyjnego znajdującego się zaledwie około 13 km od naszej poprzedniej lokalizacji. Wybór padł na okolice lotniska w Goleniowie, co znacząco zwiększa nasze możliwości operacyjne oraz optymalizuje procesy dystrybucyjne. Nowe centrum dystrybucyjne nie tylko przynosi oczekiwane oszczędności, ale również umożliwia nam dobór dodatkowej powierzchni i planowanie dalszej ekspansji. To kluczowy krok w naszej strategii rozwoju, który umożliwi nam efektywniejsze i bardziej skalowalne zarządzanie naszymi operacjami logistycznymi”. 

Wojciech Waryś, Associate Partner, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „Z pewnością jednymi z kluczowych czynników przy wyborze woj. zachodniopomorskiego jako lokalizacji dla bazy logistyczno-magazynowej są bliska granica z Niemcami, dostęp do portu lotniczego w Goleniowie oraz dogodne usytuowanie w pobliżu istotnych szlaków komunikacyjnych. Infrastruktura drogowa w regionie, zwłaszcza drogi ekspresowe S3 i S6, gwarantują sprawną komunikację na południe i wschód Polski. Dodatkowo lokalizacja ta oferuje perspektywy rozwoju i dostęp do nowych rynków, co może przyciągnąć inwestorów zainteresowanych ekspansją w tej części kraju”. 

Docelowo PGD zajęło ponad 2 000 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni 165-metrowe biuro. Najemca wprowadził się do nowej lokalizacji z końcem kwietnia 2024 r.  

Atrakcyjna lokalizacja logistyczna Szczecin – Goleniów

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu i Dyrektor Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów, mówi: „Bardzo cieszymy się z planowanego przejęcia powierzchni terminala cargo przez kolejnego najemcę. Mamy nadzieję, że wraz z rozpoczętymi już działaniami w poprawę infrastruktury takimi jak: podwyższenie kategorii ILS do cat. II z zaangażowaniem środków Komisji Europejskiej z funduszu CEF realizowanego przez CINEA oraz rozbudowę terminala pasażerskiego, port lotniczy Szczecin – Goleniów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym lotniskiem dla kolejnych przedsiębiorców. Liczymy, że wszystkie te czynniki będą motorem napędowym do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju zarówno naszego lotniska jak i całego województwa zachodniopomorskiego”

Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniów to nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 7 500 mkw. Park zlokalizowany przy Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów oraz w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej. Jest doskonale skomunikowany z drogą ekspresową S6 i S3 oraz autostradą A6, znajduje się w odległości 8 km od centrum Goleniowa i ok. 30 km od Szczecina. W ofercie parku znajdują się przestrzenie magazynowe już od 1300 mkw. Duża liczba miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych sprawia, że centrum logistyczne umożliwia sprawną i kompleksową obsługę procesów logistycznych. 

O AXI IMMO 

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, wyceny nieruchomości, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. AXI IMMO zostało wielokrotnie nagradzane, w tym otrzymało tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w konkursie CiJ Awards oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017. W 2019 i 2023 r. firma była laureatem w kategorii Lokalna Agencja w konkursie CEE Investment Awards. W 2023 r. AXI IMMO zostało wybrane Lokalnym Agentem Roku 2023 i 2024 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w konkursie CEEQA.