AXI IMMO doradcą MIG – nowe centrum dystrybucyjne myBOX Logistics w Kielcach

BTS dla myBOX Logistics w Kielcach


25 czerwca 2019
Monika Rykowska
AXI IMMO współpracuje z MIG - nowe centrum dystrybucyjne myBOX Logistics w Kielcach

MyBOX Logistics, część Marketing Investment Group (MIG) działająca na rynkach obuwia i odzieży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wynajęła powierzchnię magazynową i biurową w Kielcach. Firma AXI IMMO doradzała Marketing Investment Group na wszystkich etapach przygotowania inwestycji BTS. Do nowej nieruchomości o powierzchni ponad 22 tys. mkw. realizowanej przez dewelopera 7R myBox Logistics wprowadzi się pod koniec roku.

Marketing Investment Group  (MIG) to lider branży obuwniczo – odzieżowej realizujący sprzedaż w modelu omnichannel. Firma dynamicznie rozwija kanał sprzedaży on-line oraz sieci punktów handlu tradycyjnego w regionie CEE.

MIG sprawnie zarządza rozwijającą się siecią ponad 400 salonów sieci Sizeer, 50style, Symbiosis, Timberland oraz aktywną sprzedażą on-line dla tych marek. Spółka jest ponadto dystrybutorem na polski rynek marek Timberland, New Era, czy Umbro oraz linii obuwniczej Lacoste. Firma mocno stawia na wykorzystywanie najnowszych technologii i niekonwencjonalnych narzędzi marketingowych, które w konsekwencji przekładają się na doświadczenia zakupowe klientów.

Nowe centrum dystrybucyjne myBOX Logistics w Kielcach

W związku z dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży, w tym przede wszystkim kanału e-commerce oraz ze względu na zmianę modelu dystrybucji na logistykę własną, firma zdecydowała się na wynajęcie nowego obiektu. Co istotne, nowe centrum dystrybucyjne myBOX Logistics realizowane przez dewelopera 7R zostanie dostosowane do indywidualnych potrzeb najemcy. Przede wszystkim nowy budynek będzie miał ponadstandardową wysokość magazynu, wzmocnioną posadzkę, 3-poziomową antresolę oraz specjalne doki z obniżonym poziomem dla busów. Nowy magazyn będzie w dużej części zautomatyzowany i podzielony na strefy. Ze względu na zaawansowanie techniczne i najnowsze rozwiązania w projektowaniu, klient skorzysta z oferowanych na terenie Kielc ulg w ramach Polskiej Specjalnej Strefy Inwestycji.

„Nowe centrum dystrybucyjne w okolicach Kielc to dla nas strategiczna inwestycja w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Rozważaliśmy różne lokalizacje, wybór padł na województwo świętokrzyskie ze względu na dobre położenie z dostępem do głównych szlaków komunikacyjnych, dostępność pracowników oraz możliwość skorzystania z ulg w ramach strefy ekonomicznej. W nowym obiekcie docelowo pracę znajdzie ok. 200 osób.” – komentuje Krzysztof Nitsch, członek zarządu Marketing Investment Group.

„Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć w procesie wyboru inwestycji BTS firmę Marketing Investment Group. Jak pokazuje przykład naszego klienta zaawanasowane technicznie rozwiązania logistyczne to nie tylko domena międzynarodowych firm e-commerce, ale też polskich podmiotów, które skutecznie zdobywają kolejne udziały w rynku.” – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO.

„Klientowi przy wyborze nowego obiektu zależało na dopasowaniu aspektów technicznych i czasowych do procesu szerszego procesu inwestycyjnego oraz na lokalizacji, która pozwoli na organizację łańcucha dostaw w skali nie tylko krajowej, ale też europejskiej. Najlepiej te założenia spełni projekt 7R w okolicach Kielc.” – dodaje Anna Głowacz.

BTS w Kielcach w 7R Park Kielce

7R Park Kielce to park magazynowy klasy A, który powstaje w Chęcinach przy drodze ekspresowej S7 i węźle Kielce Południe. Park docelowo będzie oferować docelowo 70 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej do wynajęcia z możliwością dostosowania do indywidualnych wymagań najemców. Minimalne moduły magazynowe do wynajęcia w 7R Park Kielce to około 2 tys. mkw.  W tej komercyjnej nieruchomości zostaną zastosowane rozwiązania energooszczędne na przykład oświetlenie LED. Dodatkowo park magazynowy będzie posiadał wysoki standard ochrony przeciwpożarowej.

Agencja nieruchomości AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych. W szczególności wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty AXI IMMO świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Agencja AXI IMMO otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2018. Ponadto nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 -2017. Nagrody te firma otrzymała w w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal. O AXI IMMO dowiesz się więcej na stronie https://www.axiimmo.com/o-axi-immo/.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com