AXI IMMO – lokalny ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych pośredniczył w największej transakcji najmu powierzchni magazynowej w 2011 roku. Firma ID Logistics wynajęła w Prologis Park Chorzów 20,200 m² powierzchni magazynowej.

Firma AXI IMMO specjalizująca się w świadczeniu usług brokerskich w sektorze nieruchomości magazynowych pośredniczyła w zawarciu umowy najmu dla ID Logistics – międzynarodowego operatora logistycznego. Umowa najmu 20,200 m² w chorzowskim parku logistycznym to największa w tym roku transakcja na rynku powierzchni przemysłowych. AXI IMMO jest specjalistą w zakresie najmu powierzchni magazynowych, czego najlepszym potwierdzeniem jest rekordowa w tym roku transakcja najmu. Ostatni rok upłynął pod znakiem stabilnie zwiększającego się popytu na powierzchnie magazynowe. Nadal nie są to wzrosty podobne do tych sprzed kilku lat, jednak tendencja zwyżkowa jest wyraźnie widoczna.

Śląsk – strategiczny region dla centrów logistycznych

Tak duża umowa najmu jest dowodem rosnącego popytu na nowoczesną powierzchnię magazynową w regionie Śląska. Strategiczna lokalizacja chorzowskiego parku w pobliżu budowanego węzła dla autostrad A4 i A1 jest doskonałym miejscem lokowania przez firmy swoich centrów dystrybucyjnych.
„Śląsk ma najlepszą infrastrukturę i centralne położenie w naszej części Europy. Dlatego traktujemy go, jako jedną z priorytetowych lokalizacji, którą rekomendujemy naszym Klientom” – komentuje Renata Osiecka –Dyrektor Zarządzający AXI IMMO.

ProLogis Park Chorzów to największe centrum logistyczne na Górnym Śląsku o wysokiej klasy halach magazynowych dostosowanych do potrzeb małych jak i dużych najemców. Dzięki podpisaniu umowy najmu w ProLogis Park Chorzów spółka zwiększyła tym samym łączna powierzchnię magazynową w Polsce do 85,000 m².
„Dynamiczny rozwój ID Logistics sprawił, że poszukiwaliśmy kolejnego centrum logistycznego. Jako firma dystrybucyjna wymagamy przede wszystkim dogodnej lokalizacji, wspartej rozwijającą się infrastruktura drogową i najnowocześniejszymi rozwiązaniami z branży składowania. ProLogis Park Chorzów najlepiej spełnił kryteria, które określiliśmy szukając nowej lokacji” – komentuje Marc Le Bozec, Dyrektor Generalny z firmy ID Logistics.

Nowy rok to dla AXI IMMO gorący okres

AXI IMMO w ostatnim czasie nie tylko pośredniczyła w zawarciu rekordowej umowy najmu 2011 roku, ale i rozszerzyła obszar działania w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. W ostatnim czasie zmieniła nazwę z Axis Real Estate na AXI IMMO podkreślając tym samym rozszerzenie dotychczasowych kompetencji w dziadzienie usług brokerskich i doradczych.

Marc Le Bozec