Alfa Bond Kohlhauer przenosi się pod Warszawę

Producent i dostawca paneli akustycznych w SBU


22 września 2020
Monika Rykowska
Alfa Bond Kohlhauer magazyn pod Warszawą doradza AXI IMMO Damian Kińczyk

Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o., producent i dostawca paneli akustycznych, zdecydowała się na wynajęcie ponad 1900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach. Negocjacje w imieniu klienta prowadziła firma AXI IMMO.

 Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o. oferuje kompleksowe systemy ochrony przed hałasem drogowym i kolejowym. Firma powstała w 2006 roku i od tego czasu zbudowała silną pozycję zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Wykorzystuje potencjał i doświadczenie jednego z największych w Niemczech producentów ekranów akustycznych – firmy R. Kohlhauer GmbH. Dzięki rozbudowanej sieci partnerskiej Alfa Bond Kohlhauer jest w stanie dostarczyć rozwiązania zgodne z lokalnymi wymogami m.in. w Europie i Azji, co pozwoliło jej sprzedać ponad milion metrów kwadratowych paneli akustycznych na wszystkich obsługiwanych rynkach.

Alfa Bond Kohlhauer w Kajetanach pod Warszawą

Nadrzędnym celem, który chcieliśmy osiągnąć podczas transakcji była konsolidacja wszystkich operacji biznesowych prowadzonych przez firmę Alfa Bond Kohlhauer w Polsce. Inwestycja w Kajetanach pozwoliła na ulokowanie w jednym miejscu siedziby głównej firmy, hali produkcyjnej, a także wzbogacenie naszej powierzchni o duży showroom,” mówi Maciej Zakrzewski, Dyrektor Zarządzający Alfa Bond Kohlhauer. Już od kilku miesięcy planowaliśmy zwiększenie produkcji, aby sprostać zamówieniom i jeszcze wyraźniej zaznaczyć naszą obecność na lokalnym rynku. Z pewnością sprzyja nam koniunktura i konsekwentna realizacja polityki związanej z rozbudową i modernizacją infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce. Panele akustyczne to nieodłączny element nowych inwestycji. Po pierwsze zwiększający bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, a po drugie zdecydowanie wpływający na ograniczenie poziomu hałasu w najbliższym otoczeniu,” dodaje Maciej Zakrzewski.

Nie tylko dostosowana hala produkcyjna

Klient na pierwszym spotkaniu sprecyzował swoje zapotrzebowanie dotyczące powierzchni i standardu technicznego, który powinna spełniać jego nowa hala produkcyjna. W czasie rozmów pojawiło się dodatkowe wymaganie. Otóż do relatywnie niewielkiej powierzchni hali, Klient wymagał sporo miejsca na składowanie wybranych surowców jak i gotowych wyrobów gabarytowych przed wysyłką. Po przeanalizowaniu dostępnych zasobów rynku, nowa inwestycja w Kajetanach okazała się najbardziej konkurencyjna pod względem potrzeb firmy, warunków finansowych i  najważniejsze, oferowała ponad 3500 metrów kwadratowych dodatkowego placu składowego,” mówi Damian Kińczyk, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych AXI IMMO.

 Miejski magazyn SBU

Nasza inwestycja to typowy obiekt w formule SBU, czyli „Small Business Unit”, wpisujący się w model tzw. magazynów miejskich zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji. Oferujemy mniejszą powierzchnię magazynową z większym komponentem biurowym, który dodatkowo pozwala firmom na ekspozycję swoich produktów np. poprzez zaaranżowanie tej przestrzeni na showroom. Zaletą naszej inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja przy drodze ekspresowej S8 w Kajetanach.  Nieruchomość cechują także liczne przeszklenia w fasadzie, pozwalające na pracę przy naturalnym świetle. Witamy firmę Alfa Bond Kohlhauer wśród naszych klientów i cieszymy się, że podpisanie przez nią umowy najmu pozwoliło nam na zakończenie procesu komercjalizacji inwestycji – powiedział Sławomir Piotrkowicz, właściciel kompleksu.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com