8400 mkw. dla Simba Toys Polska – doradcą AXI IMMO

Europejski producent i dystrybutor zabawek dołączy do MLP Pruszków II


17 czerwca 2020
Monika Rykowska
8400 mkw. dla Simba Toys Polska - doradcą AXI IMMO

Simba Toys Polska, spółka należąca do niemieckiego koncernu Simba Dickie Group wprowadzi się do kompleksu logistycznego MLP Pruszków II i otrzyma ponad 8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz biurowej. Podczas negocjacji najemcę wspierał zespół specjalistów z agencji nieruchomości AXI IMMO.

Simba Toys Polska w nowej hali

Nowym najemcą w centrum logistycznym MLP Pruszków II będzie spółka Simba Toys Polska. W ramach podpisanej umowy Grupa otrzyma ok. 8,4 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni, z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 8,1 tys. mkw., a kolejne 300 mkw. stanowić będzie część biurowo-socjalna. Budowa hali rozpocznie się w drugiej połowie czerwca, a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na styczeń 2021 r. Hala zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Simba Toys Polska jest spółką należącą do niemieckiego koncernu Simba Dickie Group i jest jednym z pięciu największych w Europie producentów i dystrybutorów zabawek takich jak: lalki, samochody, zabawki interaktywne i wiele innych. Firma Simba Toys Polska jest silną marką z ustabilizowaną pozycją, której priorytetem jest dbałość o wysoką jakość zabawek. Produkty spółki znane są na całym świecie.

Nowa hala dostosowana do potrzeb firmy

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak trudnym ostatnio czasie, udało nam się tak szybko sfinalizować projekt. Jestem przekonany, że tak doskonale rozpoczęta współpraca jest gwarantem długoterminowej relacji naszych spółek na przyszłość. Dzięki naszemu elastycznemu podejściu i ogromnemu zaangażowaniu Karola Osieckiego z agencji nieruchomości AXI IMMO nasz nowy partner biznesowy otrzyma obiekt spełniający wszystkie jego wymagania i potrzeby. Zawarta transakcja jest potwierdzeniem jakości naszej oferty biznesowej oraz partnerskiego podejścia”. – powiedział Tomasz Pietrzak Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

Bliskość dużej aglomeracji miejskiej, doskonała komunikacja oraz bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 to niewątpliwie atuty naszego centrum”. – dodał Tomasz Pietrzak.

Klient poszukiwał powierzchni magazynowo-biurowej w regionie Warszawy, która będzie pozwalała na organizację łańcucha dostaw w skali całego kraju. Decyzja padła na obiekt MLP Pruszków II ze względu na lokalizację, atrakcyjną dla najemcy strukturę czynszu i podejście dewelopera. Nie bez znaczenia była również możliwość utrzymania dotychczasowej, doświadczonej kadry, która preferowała lokalizację w okolicach Pruszkowa„. – dodał Karol Osiecki, Associate Director Industrial & Development w AXI IMMO.

Centrum magazynowe MLP Pruszków II

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 309 tys. mkw., z tego blisko 200 tys. mkw. jest już oddane do użytku. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców centrum jest wstanie sprostać wymaganiom klientom z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com