Nowe magazyny dla ABRA o łącznej powierzchni 4 400 m2 to obiekty klasy A, oferujące najwyższy standard powierzchni magazynowej oraz biurowej, jak również możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań logistycznych. Wynajmem dotyczy powierzchni w parkach logistycznych Panattoni w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz w Gdańsku.

Obecnie ABRA posiada 6 magazynów, zlokalizowanych: w Dąbrowie Górniczej, Dębicy, Wrocławiu, Tczewie, Strykowie oraz w miejscowości Trzcianka koło Piły. Ich lokalizacja odpowiada obecnemu rozmieszczeniu sieci sklepów ABRA S.A., w większości skoncentrowanych na południu Polski.

Z Tczewa przeniesiemy się do Gdańska, a z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Nowe magazyny są nowocześniejsze i lepiej odpowiadają rosnącym potrzebom firmy. Rozwijamy się pod względem ilości sklepów i dlatego musimy stale usprawniać i zwiększać nasze zaplecze logistyczne – mówi Piotr Krzanowski, Prezes ABRA S.A. – Unowocześnianie zaplecza logistycznego, to część przyjętej strategii rozwoju firmy, która przewiduje posiadanie 10 procent rynku, w ciągu najbliższych 4 lat – dodaje Krzanowski.

Relokacja do magazynów Panattoni nastąpi z dniem 1 października 2010 roku. Wówczas firma będzie zajmowała łącznie niemal 16 tys. m2 powierzchni. Nowe magazyny będą zaopatrywały zarówno sklepy własne, jak również tworzoną właśnie sieć sklepów franczyzowych.

Do tej pory firma ABRA SA była obecna w jednym parku Panattoni Europe w Strykowie, dlatego tym bardziej cieszymy się z podpisania kolejnych dwóch umów najmu. Jest to dla nas potwierdzeniem skuteczności obranej strategii. Polega ona na wyborze lokalizacji umożliwiających sprawną obsługę lokalnych rynków i pozwalających stworzyć ogólnokrajową sieć dystrybucji. To właśnie rozwój naszych klientów i ich oczekiwania determinują obecność nieruchomości Panattoni w poszczególnych regionach kraju – mówi Bartłomiej Krawiecki, Partner Zarządzający na Polskę Wschodnią, Panattoni Europe.

ŹRÓDŁO: kompasinwestycji.pl