Firma Specjał to drugi najemca, który wprowadził się do uruchomionej w I kwartale 2013 roku pierwszej inwestycji SEGRO Industrial Park Wrocław na Dolnym Śląsku.

Powierzchnia wynajęta przez grupę Specjał jest w pełni dostosowana do potrzeb klienta w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów FMCG. Specjał jest już drugim najemcą, który nawiązał współpracę z SEGRO w ramach wrocławskiej inwestycji. Prace nad pierwszą fazą, w ramach której powstał obiekt typu BTS o powierzchni niemal 7 000 m² dedykowany firmie DPD Polska, zakończyły się w marcu 2013 roku. Deweloper przewiduje również możliwość szybkiej realizacji kolejnych faz SEGRO Industrial Park Wrocław.

Zdzisław Wdowiak z grupy kapitałowej Specjał podkreśla, że o nawiązaniu współpracy z SEGRO zadecydowały kompleksowa oferta dewelopera oraz dogodna lokalizacja Parku: „Przed podjęciem finalnej decyzji przeprowadziliśmy dokładną analizę potencjalnych lokalizacji, umożliwiających nam dalszy rozwój grupy kapitałowej. Podjęliśmy decyzję o wynajmie powierzchni magazynowej w ramach SEGRO Industrial Park Wrocław z uwagi na jakość i kompleksowość usług dewelopera oraz doskonałą lokalizację Parku. Jesteśmy przekonani, że rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie przyczyni się do realizacji naszych celów oraz wesprze nas w zapewnieniu naszym klientom usług najwyższej jakości.”

Grupa Specjał istnieje na polskim rynku od 23 lat i posiada w swoim portfelu marki z branży FMCG, medycznej, a także ochrony osób i mienia oraz usług sprzątających. Grupa Specjał jest obecnie jedną z czołowych firm FMCG w Polsce. Od początku istnienia firma systematycznie zwiększa zasięg swojej działalności, z tego powodu rozwija sieć dostaw swoich produktów i usług w całej Polsce.

Strategia SEGRO opiera się na dostarczaniu naszym klientom powierzchni dostosowanych do ich potrzeb w najlepszych lokalizacjach. Fakt, że kolejny najemca zdecydował się na współpracę z naszą firmą w ramach SEGRO Industrial Park Wrocław potwierdza wysoki popyt na powierzchnię magazynową w tej części Wrocławia oraz duży potencjał rozwojowy naszego Parku.” – stwierdza Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalny SEGRO w regionie śląskim.

Segro Industrial Park Wrocław

SEGRO Industrial Park Wrocław jest pierwszą inwestycją dewelopera na terenie Dolnego Śląska. Projekt jest realizowany na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki JV SEGRO z Polskim Holdingiem Nieruchomości. Obiekt położony na 10 hektarowej działce w północno-wschodniej części miasta przy ulicy Bierutowskiej docelowo dostarczy na rynek 40 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zaletą nowego centrum logistycznego jest jego położenie blisko alei Jana III Sobieskiego, będącej jedną
z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia oraz w niedalekiej odległości od węzła z nową obwodnicą miasta.