Prologis kupił magazyn Castoramy w Strykowie
Kolejna transakcja Prologis z Invesco Real Estate

Jest to kolejna transakcja z Invesco Real Estate, po wcześniejszym zakupie w lipcu, przez PEPF II dwóch obiektów logistycznych o łącznej powierzchni 9,2 tys. mkw. w Polsce i na Węgrzech. – Sukces sprzedaży budynku Castoramy potwierdza rosnące zapotrzebowanie na kluczowe obiekty wśród inwestorów instytucjonalnych w Polsce. Analizując ten popyt, w zestawieniu z celami inwestycyjnymi klientów, uznaliśmy, że jest to optymalny czas, aby sprzedać ten wysokiej jakości budynek. Niemniej jednak region Polski Centralnej wciąż pozostaje w centrum naszych działań inwestycyjnych – powiedział Tomas Picha, dyrektor ds. transakcji w regionie CEE w Invesco Real Estate.
Obiekt o powierzchni 50 tys. mkw., którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Stryków II, zlokalizowany jest 18 kilometrów na południowy zachód od centrum Łodzi i 2 kilometry od skrzyżowania autostrady A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) z autostradą A2/E30 w kierunku Berlina. Deweloperem magazynu wynajmowanego przez Castoramę było Panattoni, a generalnym wykonawcą – firma Kajima Europe. Magazyn pod Strykowem obsługuje sklepy Castoramy w Polsce. Zastąpił dotychczasowy, w okolicach Poznania.
Źródło: Eurobuild
Ostatnie artykuły
17 października 2025
Raport: Rynek biurowy w Warszawie w okresie I-III kw. 2025 roku – najnowsza publikacja AXI IMMO
AXI IMMO prezentuje najnowszy raport oparty na danych rynkowych powierzchni biurowych w Warszawie od I do III kwartału 2025 roku .
9 października 2025
EXPO REAL 2025: z fazy przetrwania w stronę selektywnego ożywienia
Targi EXPO REAL 2025 Monachium komentuje Renata Osiecka, właścicielka i partner zarządzająca, AXI IMMO.
3 października 2025
Rozpoczęła się budowa UrbanBox Park Gliwice
ILD, deweloper powierzchni przemysłowych, buduje UrbanBox Park Gliwice – innowacyjny kompleks SBU. Obiekt powstaje przy autostradach A1 i A4, blisko centrum Gliwic.
5 września 2025
AXI IMMO doradcą mLeasing sprzedającego Dom Dochodowy w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży
Dom Dochodowy w Warszawie sprzedany do Generali Fond Realit.



