Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy dotyczącej budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 31 000 mkw na terenie Prologis Park Prague-Jirny z firmą Mall.cz.

Mall.cz, internetowy sklep oferujący towary codziennego użytku i sprzęt elektroniczny, przeniesie się do szytego na miarę budynku z antresolami, galerią i indywidualnie zaprojektowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Budynek z wysokością w świetle 12,5 metra, ultrapłaską posadzką i dachowymi panelami świetlnymi jest wyposażony w instalację monitorowania zużycia energii, klimatyzację oraz system elektrycznie sterowanych zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych.

Prologis Park Prague-Jirny oferuje 212 000 mkw powierzchni i może być rozbudowany o dalsze 120 000 mkw. Wynajęty w 97 procentach park jest położony 20 km na wschód od Pragi i ma bezpośrednie połączenie z autostradą D11, co umożliwia sprawną dystrybucję towarów na rynek lokalny i do sąsiadujących krajów.

Prologis jest właścicielem i zarządcą portfolio ponad 1,2 miliona mkw powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Czechach i na Słowacji. Działając aktywnie w pięciu krajach w Europie Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio 4 100 000 mkw, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w tym regionie. (stan na 30 września 2014 roku).

Źródło: CiJjournal.com