Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu w pierwszym kwartale 2013 roku umowy budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 18,3 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V dla firmy Tradis stanowiącej część Grupy Eurocash. Jest to już trzeci budynek BTS, który powstanie od momentu uruchomienia parku, czyli w ciągu niecałych 24 miesięcy.

 Cieszymy się, że firma Tradis wybrała Prologis na swojego partnera przy budowie nowego obiektu. Jest to dla nas bardzo ważny klient i mamy nadzieję, że nasze wzajemne relacje będą się nadal zacieśniać. Będzie to już nasz trzeci BTS na terenie Prologis Park Wrocław V. Zawarta transakcja podkreśla strategiczne znaczenie tej kluczowej z logistycznego punktu widzenia lokalizacji, jak i wysyła pozytywny sygnał całemu polskiemu rynkowi – powiedziała Ewa Zawadzka, business development director Prologis Polska.

W pierwszym kwartale 2012 roku firma Prologis oddała już do użytku budynek o powierzchni 19,1 tys. mkw. firmie UPM Raflatac – wiodącemu dostawcy samoprzylepnych materiałów etykietowych. Niedawno została również podpisana umowa budowy magazynu logistycznego BTS o powierzchni 17,8 tys. mkw. dla wiodącego hurtowego i detalicznego dostawcy AGD i sprzętu elektronicznego.

Źródło: www.spedycje.pl