Obiekt Silesia City Center jest jedną z najszybciej realizowanych inwestycji na Śląsku i planuje się ją ukończyć w 13 miesięcy. Jej wartość to ponad 50 milionów euro.

Obecnie realizowany jest IV etap prac, który potrwa do wiosny. Widoczna jest już część konstrukcji parkingu, który po rozbudowie pomieści ponad 500 samochodów. Do końca marca planuje się ukończyć strop nad parkingiem podziemnym, natomiast cała konstrukcja budynku w stanie surowym powstanie do połowy maja bieżącego roku.

Jednocześnie trwają prace na poziome „0” budynku i klienci mogą już zauważyć powstający strop nad tym poziomem. Strop nad poziomem „0” został zaprojektowany jako dodatkowym parking dla klientów na poziomie „+1”, na który będzie można wjechać i wyjechać specjalnymi pochylniami. Na miejscu pracują aż 4 żurawie wieżowe o wysięgu 60 i 50 m. i ponad 300 robotników.

Postęp prac będzie widoczny z każdym kolejnym dniem. IV etap będzie związany z dalszymi pracami nad parkingiem w celu ukończenia płyty stropowej nad poziomem „-1”. Z kolei V etap związany będzie z wykonaniem całej konstrukcji budynku w stanie surowym oraz częściową przebudową parkingu po stronie zachodniej rozbudowy. VI etap, ostatni planuje się rozpocząć pod koniec czerwca i będzie związany z pracami wykończeniowymi oraz również przebudową parkingów i zieleni w najbliższym sąsiedztwie rozbudowy – dodaje Artur Kotas.

Nowa część Silesia City Center przyciąga marki z wyższej półki, często firmy, które do tej pory nie miały na Śląsku swoich salonów. Najbliższe były w Krakowie lub Warszawie. Najemcy ci doceniają Silesię przede wszystkim ze względu na ogromny potencjał. Rocznie Silesię odwiedza prawie 13 milionów klientów z kraju i zagranicy – mówi Marta Drzewiecka, dyrektor ds. marketingu Silesia City Center.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Nowa Silesia City Center zwiększy swoją powierzchnię z 66 tys. m kw. do 86 tys. m kw. Powstanie dodatkowo 60 sklepów. (…)

Źródło: Kompas Inwestycji, www.kompasinwestycji.pl