SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nawiązał współpracę z firmą Colquimica, światowym producentem przemysłowych substancji klejących, która rozpocznie działalność na terenie SEGRO Logistics Park Poznań.

Colquimica, światowy producent przemysłowych substancji klejących, jest pionierem w zakresie produkcji klejów syntetycznych typu hot melt na bazie wody w Portugalii. Założona ponad 60 lat temu rodzinna firma działa dziś w ponad 50 krajach, także na terenie Europy Wschodniej, która jest bardzo ważnym rynkiem dla firmy.

Colquimica w doskonałej lokalizacji

Na terenie przygotowywanego przez SEGRO parku Segro Logistics Park Poznań, Gądki produkowana będzie szeroka gama substancji typu hot melt, znajdujących zastosowanie w produkcji m.in. środków do higieny, opakowań produktów spożywczych i etykiet na butelki. Oddział rozpocznie działalność przed końcem listopada 2013.

„Przy wyborze naszej pierwszej lokalizacji poza granicami Portugalii zwracaliśmy uwagę na kilka czynników. Naszym celem było podniesienie jakości usług oferowanych klientom  w regionie oraz optymalizacja operacji logistycznych w Polsce i krajach sąsiednich. Zaletą SEGRO Logistics Park Poznań jest odpowiednia infrastruktura oraz doskonała lokalizacja umożliwiająca dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, a także bardzo korzystne położenie geograficzne pomiędzy Berlinem i Moskwą. Nasza fabryka jest zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami i została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu dokonaliśmy optymalizacji procesów produkcyjnych oraz zwiększyliśmy produktywność. Zespół Colquimica Poznań składa się z polskich i portugalskich pracowników. Osoby zrekrutowane w Poznaniu odbyły intensywne szkolenie w Portugalii. Są to młodzi i wykwalifikowani pracownicy o szerokiej wiedzy technicznej. Portugalczycy wesprą zespół doświadczeniem zdobytym przez lata pracy w Portugalii. Obecnie fabryka przechodzi proces certyfikacji jakości ISO 9001 oraz standardów ekologicznych ISO 14001, który spodziewamy się ukończyć na wiosnę 2014. Naszym celem jest zwiększenie produkcji do połowy 2014 roku.” – mówi João Pedro Koehler Prezes Zarządu Colquimica.

W realizowanym na terenie SEGRO Logistics Park Poznań obiekcie Colquimica będzie wynajmowała powierzchnię 3 500 m2, z czego ok. 2 000 m2 to powierzchnia magazynowa, 1 100 m2 stanowi powierzchnia produkcyjna, a kolejne 350 m² przeznaczono na moduł biurowo-socjalny. Zastosowane rozwiązania techniczne zostały zindywidualizowane zgodnie ze specyfiką branży nowego najemcy, przykładowo: część magazynowa została zaprojektowana z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej – 20 000 MJ/m2. Zakład może produkować 10 000 ton materiału rocznie.

Jednym z założeń SEGRO jest oferowanie klientom powierzchni w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb naszych klientów, odpowiadającej technicznym wymaganiom prowadzonej działalności. Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z nami, decydując się na lokalizację swojego pierwszego oddziału w Polsce na terenie naszej inwestycji.” – komentuje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Źródło: Segro.