Obiekt o powierzchni 33 000 m²  powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Seryjna produkcja pojazdów ruszy już na przełomie sierpnia i września br.

Panattoni Europe zakończyło realizację kolejnego obiektu produkcyjnego . Tym razem jest to pierwsza europejska fabryka pojazdów terenowych firmy Polaris Industries – amerykańskiego producenta skuterów śnieżnych, quadów, motocykli i pojazdów elektrycznych typu NEV.

Hala produkcyjna dla Polaris Industries gotowa

Obiekt powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i liczy 33 000 mkw. Hala produkcyjna zajęła aż 25 600 mkw., magazyn 3 400 mkw., natomiast strefa socjalno-biurowa 3 981 mkw.

Prace budowlane obiektu rozpoczęły się na początku sierpnia 2013 r., a już na przełomie lipca i sierpnia uruchomiona zostanie testowa produkcja pojazdów, seryjna zaś na przełomie sierpnia i września br.

“Jest to pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy, z której rocznie zjeżdżać będzie aż 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych, a które dalej trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. Dzięki skali przedsięwzięcia zatrudnienie znajdzie aż ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów”, powiedział Bogusław Dawiec, Kierownik Fabryki.

Inwestycja typu “greenfield”

Obiekt produkcyjny dla Polaris Industries to inwestycja typu “greenfield”, w przypadku której, obiekt powstał na dotychczas nieużywanych przez przemysł lub usługi terenie.

Polaris wybrał lokalizację w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest-Park w Opolu. Natomiast do zadań Panattoni Europe, jako dewelopera całej inwestycji, należało nabycie nieruchomości na przetargu, uzbrojenie obszaru w podstawową infrastrukturę, przygotowanie i wdrożenie całej procedury uzyskania pozwolenia na budowę, a także zaprojektowanie obiektu biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie Polaris i specyfikę planowanej produkcji.