Kolejna transza to 150 mln Euro, których przeznaczeniem są realizacje nowych obiektów w Polsce, Czechach, Słowacji, a także selektywnie w innych krajach w regionie. Plan ten może zostać rozszerzony o kolejne transze, jeżeli rynek utrzyma swoją aktualną dynamikę i równowagę między podażą a popytem.

Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe przypomina, że “Panattoni jest liderem rynku obiektów logistycznych w Polsce i konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w Czechach i Niemczech wykorzystując fakt, iż środek ciężkości logistycznej Europy jest i pozostanie w tej części kontynentu. Popyt na nowoczesne obiekty logistyczne jest wzmacniany błyskawicznym rozwojem rynku e-commerce, ciągłą racjonalizacją łańcucha dostaw i ogólnie poprawiającą się sytuacją ekonomiczną w Europie. Przenoszenie procesów produkcyjnych z Europy Zachodniej do Europy środkowej, głownie do Polski, Czech, Słowacji jest dodatkowym czynnikiem utrzymującym te rynki w bardzo dobrej kondycji”.

Prognozy na rok 2014

Rok 2014 będzie rekordowym dla Panattoni w Polsce, w Czechach i w Niemczech, w których łącznie w trakcie budowy jest 409 971 mkw, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon.

W Polsce firma realizuje aktualnie 374 000 mkw. nowoczesnej powierzeni logistycznej co pozwala umocnić jej pozycje zdecydowanego lidera na tym rynku. Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki pierwszego półrocza br. Wtedy firma dostarczyła na rynek 108 000 mkw. (m in. 50 000 mkw. dla Castorama Polska czy 33 600 mkw. dla Polaris) WYnik ten to ponad dwukrotnie więcej niż drugi w klasyfikacji deweloper.

Obecność Panattoni Europe we wszystkich segmentach rynku

Panattoni Europe jako jedyny deweloper jest obecny we wszystkich segmentach rynku – od niewielkich budynków o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych do ponad 120 000 mkw. centrów logistycznych typu Amazon.

Obiekty oferowane przez Panattoni są wynajmowane lub nabywane przez użytkowników i mogą służyć do różnorodnej działalności. Są nimi takie działalności jak tradycyjna magazynowa, po specyficzną, “na miarę”, a także produkcyjną.

Firma zarządza obecnie portfelem nieruchomości logistycznych o powierzchni 1 700 000 mkw., a próg 2 000 000 mkw. zostanie przekroczony w najbliższych miesiącach.

Źródło: Panattoni.