Skład konsygnacyjny w Bielanach to nowoczesne centrum logistyczne. Zaplanowano w nim ponad 1700 miejsc paletowych. Magazyn posiada pięć doków załadunkowych, z których dwa wyposażone są w specjalistyczne rampy hydrauliczne umożliwiające szybszą i bezpieczejszą realizację załadunków i rozładunków towarów.

Obiekt jest przystosowany do przechowywania leków, suplementów diety, a także posiada specjalnie wydzielone strefy do magazynowania materiałów niebezpiecznych typu ADR i leków psychotropowych. Towary mogą być składowane w warunkach standardowych, czyli w przedziale temperatury od 15 do 25°C oraz w chłodniach, w których panują warunki specjalne, od 2 do 8°C. Jednak jak we wszystkich obiektach Spółki, tak i tu prowadzony jest całodobowy monitoring warunków pod kątem wilgotności i temperatury.

Rozbudowa infrastruktury to element długofalowej strategii Poltrafu obliczonej na zwiększenie jakości oferowanych usług. W marcu tego roku Spółka otworzyła w Łodzi trzeci skład konsygnacyjny, a w przyszłym planuje otwarcie kolejnych komór przeładunkowych. Obecnie na sieć dystrybucyjną firmy składają się trzy składy konsygnacyjne: w Błoniu, w Łodzi oraz w Bielanach, oraz trzynaście komór przeładunowych na terenie całego kraju.

Poltraf działa na rynku farmaceutycznym od ponad 9 lat. Obecnie współpracuje z przeszło 200 producentami i dystrybutorami produktów leczniczych, realizując ponad 76 000 dostaw miesięcznie.

Źródło: Eurologistics.pl