Finansowanie Centrum Kowale

Inwestor Centrum Kowale - Impress Sp. z o. o. spółka komandytowa, nawiązał współpracę z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym, zrzeszonym w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., w zakresie kredytowania budowy obiektu. Wartość kontraktu wynosi blisko 30 mln zł. Komercjalizacją Centrum Kowale na wyłączność zajmuje się AXI IMMO.


7 maja 2012
Monika Rykowska
AXI IMMO logo

Centrum Kowale to inwestycja typu Convenience Shopping Center realizowana w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta, wśród dużych osiedli mieszkaniowych i w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 000 mieszkańców.

Centrum powstaje przy ulicy Staropolskiej, w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Formuła Convenience Shopping Center gwarantuje okolicznym mieszkańcom możliwość dokonywania szybkich, najbardziej pilnych zakupów w pobliżu domu. Obecnie w okolicy inwestycji brakuje alternatywy dokonywania kompleksowych zakupów w jednym miejscu.

Inwestor Centum Kowale

Inwestorem Centrum Kowale jest Impress Sp. z o. o. spółka komandytowa, wchodząca w skład grupy kapitałowej Towarzystwa Inwestycyjnego Investing S.A. z siedzibą w Gdańsku. Umowa kredytowa z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym, zrzeszonym w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., została podpisana w kwietniu br. Wartość kontraktu to blisko 30 mln zł. Przyznany przez banki kredyt zapewni zakończenie wszystkich prac budowlanych. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł.

Podczas realizacji dużych inwestycji budowlanych jednym z ważniejszych czynników jest jej zabezpieczenie finansowe. Podpisana właśnie umowa kredytowa to kolejny element gwarantujący powodzenie inwestycji Centrum Kowale, tym bardziej, że komercjalizacja obiektu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma przedstawicielami znanych marek na rynku. Dużym plusem inwestycji są bardzo szybko postępujące prace budowlane, których zaawansowanie przekroczyło już 15%. – powiedział Krzysztof Zaremba, Prezes Zarządu Spółki Impress.

Komercjalizacją obiektu na wyłączność zajmuje się AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Wśród firm, które do tej pory podpisały umowy najmu z Centrum Kowale, znajdują się: hipermarket Tesco, restauracja Ganesh, punkt obsługi klienta sieci Play, ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych PEPCO, salon optyczny Main Optic oraz punkt Kolporter. Trwają rozmowy z kolejnymi najemcami.

Centrum Kowale będzie nowoczesnym centrum handlowym, oferującym kilkadziesiąt lokali usługowych w części handlowej oraz powierzchnie biurowe znajdujące się w dwupiętrowym budynku przyległym do części handlowej. Łączna powierzchnia handlowa i biurowa wyniesie 6 000 mkw. Do dyspozycji Klientów zostaną oddane 162 miejsca parkingowe – zarówno w garażu podziemnym jak i wokół budynku.

Otwarcie Centrum Kowale planowane jest na IV kwartał 2012 r. Generalnym wykonawcą obiektu jest Rex Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi. Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest na połowę września br. Za komercjalizację obiektu odpowiada AXI IMMO.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com