AEW ma ponad 1,3 mld euro na przejęcia w branży magazynowej

Fundusz AEW zakończył proces zbierania kapitału dla kolejnego etapu produktu inwestycyjnego Logistis. Firma zgromadziła łącznie 820 mln euro, co razem z już posiadanymi środkami daje możliwość zainwestowania 1,3 mld euro.


12 grudnia 2014
Monika Rykowska

AEW zebrało fundusze od głównych inwestorów instytucjonalnych z Europy i Azji, w tym APG oraz PGGM. Funduszowi udało się przekroczyć oczekiwany poziom kapitału. Jak podano w komunikacie, pięciu największych inwestorów przekazało łącnie 600 mln euro. Z kolei firmy już zaangażowane w projekt zwiększyły swoje udziały o kolejne 130 mln euro.

Strategia Logistis będzie opierać się na budowie portfela najlepszych parków logistycznych w dobrych lokalizacjach na terenie Europy kontynentalnej. Łączna wartość portfela funduszu ma przekroczyć 2 mld euro.

Platforma Logistis powstała ponad 15 lat temu. Oczekiwany poziom zwrotu z inwestycji dla inwestorów ma wynieść 7 proc. w perspektywie istnienia funduszu. Obecnie w portfelu Logistis znajduje się 21 parków logistycznych we Francji, Niemczech, Włoszech oraz w Hiszpanii i Belgii. Ich łączna wartość przekracza 900 mln euro.

Źródło: Propertynews

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com