Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Magazyn do wynajęcia w Rudzie Śląskiej

Międzynarodowy deweloper Panattoni oferuje magazyn do wynajęcia w Rudzie Śląskiej, zlokalizowany w pobliżu od Drogowej Trasy Średnicowej. Usytuowanie parku w pobliżu jednej z najważniejszych osi komunikacyjnych regionu umożliwia dogodny dojazd do autostrady A1 oraz wszystkich miast Aglomeracji Górnośląskiej. Nieruchomość znajduje się około 50 km od lotniska w Pyrzowicach, 20 km od Katowic i zaledwie 5 km od centrum Rudy Śląskiej. Niedaleko kompleksu funkcjonuje także Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Lokalizacja w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej

Magazyn do wynajęcia w Rudzie Śląskiej powstał w oparciu o konstrukcję szkieletową (rozstaw siatki słupów żelbetowych wynosi 22,5 x 12 m), która od zewnątrz pokryta jest elewacyjnymi płytami warstwowymi o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych. Obiekt jest wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje i system tryskaczy. Wysokość składowania jest typowa dla hal magazynowych klasy A i wynosi 10 m. Betonową posadzkę bezpyłową zaprojektowano do przenoszenia obciążeń nieprzekraczających 5 t/m kw. Część biurowo-socjalna i pomieszczenia techniczne są murowane. Na terenach zewnętrznych magazynu do wynajęcia w Rudzie Śląskiej usytuowano wartownię ze szlabanem, parkingi i place manewrowe.

Wysokość wnętrza magazynu: 12m Nośność posadzki 5T/m2 Doki przeładunkowe i bramy z poziomu 0 Siatka słupów 12 x 22,5 2 budynki Miejsca parkingowe Plac manewrowy Ochrona i monitoring System zraszaczy i klapy dymowe Certyfikat BREEAM Excellent

Lokalizacja

Nowe centrum logistyczne Panattoni Park Ruda Śląska IV znajduje się na Górnym Śląsku;
Lokalizacja zagwarantuje doskonale połączenia regionalne;
Położenie nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, z łatwym dostępem do autostrady A1
Sprawny i szybki transport do największych ośrodków logistycznych kraju – Kraków, Wrocław, Łódź czy Gdańsk;
Ponadto obie arterie A4 i A1 zapewniają wygodny dojazd do granicy czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej;

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  2
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  22,5 x 12
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  TAK
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
  200.0
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp10844

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych, działającym na polskim rynku od 2005 r. Od tego czasu spółka zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 4.3 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe oferuje na wynajem hale przemysłowe i magazynowe z kompleksowym zapleczem biurowo-socjanym do natychmiastowego wynajęcia w całym kraju. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit (BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.

Odległości

Chorzów
Katowice
Gliwice
Wrocław

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy