Systemy Autobusowe dopełniają Ideal Idea City Park w Raszynie

AXI IMMO reprezentowała najemcę w procesie negocjacji


24 marca 2021
Monika Rykowska
Systemy Autobusowe dopełniają Ideal Idea City Park w Raszynie

Systemy Autobusowe Sp. z o.o., producent zabezpieczeń przeciwpożarowych i dystrybutor blokad alkoholowych, zdecydował się na najem ponad 870 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w inwestycji Ideal Idea City Park. Transakcja zakończyła proces komercjalizacji parku magazynowego na granicy Warszawy i Raszyna. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO.

Systemy Autobusowe – kompleksowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa drogowego

Systemy Autobusowe zajmuje się projektowaniem, produkcją, montażem oraz dystrybucją systemów automatycznej detekcji i gaszenia pożarów z układem auto diagnostycznym (system FeuTechnik). Firma jest także generalnym importerem oraz dystrybutorem blokad alkoholowych szwedzkiego producenta AutoWatch. W produkty Systemów Autobusowych m.in. blokady alkoholowe oraz systemy gaszenia wyposażone są pojazdy komunikacji publicznej (autobusy, tramwaje) o napędzie konwencjonalnym, jak i elektrycznym, pojazdy flotowe i pojazdy klientów indywidualnych. Najnowszym rozwiązaniem oferowanym przez firmę są systemy Anty-Covidowe do autobusów – neutralizujące bakterie, wirusy i grzyby. Klientami Systemów Autobusowych są zarówno duże firmy, jak i przedsiębiorstwa użytku publicznego w Polsce i Europie.

W Ideal Idea City Park kompleksowe rozwiązania dla branży motoryzacyjnej

Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się firmą, która oferuje kompleksowe rozwiązania z szeroko rozumianego zakresu bezpieczeństwa drogowego. Dostarczamy wiele systemów, z których z powodzeniem korzystają już m.in. międzynarodowi klienci. Branża automotive od lat przeznacza duże środki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, dlatego popyt na oferowane przez nas rozwiązania stale rośnie. Nowa lokalizacja zapewni nam tak potrzebną powierzchnię do rozwinięcia kolejnych kompleksowych usług i będzie stanowić nowe centralne biuro firmy w Polsce powiedział Rafał Misztalski, Systemy Autobusowe Sp. z o.o.

Firma Systemy Autobusowe zajmie w Ideal Idea City Park 510 mkw. A-klasowej powierzchni magazynowej dostosowanej do swoich potrzeb, a także blisko 370 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Siedziba firmy w dobrej lokalizacji

Przystępując do relokacji firmy Systemy Autobusowe, poszukiwaliśmy kameralnego parku magazynowego, jako siedziby firmy ciekawego architektonicznie/wizerunkowo dla kontrahentów z kraju i zagranicy, którego nowoczesne rozwiązania wpłyną na obniżenie kosztów eksploatacji. Nie mniej ważnym założeniem Klienta była lokalizacja, która stanowi wygodny komunikacyjnie punkt na potrzeby aglomeracji czy też kraju. Dlatego zarówno koncepcja zabudowy parku magazynowego Ideal Idea City Park, jak i jego położenie tuż przy kluczowym węźle tranzytowym umożliwiła zakończenie transakcji z sukcesem i relokację firmy Systemy Autobusowe do najmłodszego obiektu – komentuje Damian Kińczyk, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistyczno-Przemysłowych, AXI IMMO.

Dołączenie firmy Systemy Autobusowe do grona najemców parku magazynowego Ideal Idea City Park pozwoliło na jego 100% komercjalizację. Tak, jak w przypadku naszego każdego Klienta dostarczymy powierzchnię zgodnie z przyjętym harmonogramem i z zachowaniem wszystkich ustalonych szczegółów. Firma Systemy Autobusowe reprezentuje bardzo ciekawy profil działalności z dużymi perspektywami na rozwój w kolejnych latach. Wierzę, że zarówno nasza oferta, jak i poziom świadczonych usług pozwoli nowemu Klientowi na rozwój jego biznesu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym stronom za duży entuzjazm i potraktowanie priorytetowo wszelkich kwestii związanych z podpisaniem umowy najmu. Na dziś zakończyliśmy etap związany z komercjalizacją Ideal Idea City Parku i obecnie możemy skupić się na kompleksowym zarządzaniu tym projektem – powiedział Aleksander Kobyliński, Ideal Idea.

Centrum magazynowe Ideal Idea City Park

Ideal Idea City Park to nowoczesne A-klasowe centrum magazynowe zlokalizowane w warszawskim rejonie logistycznym na granicy stolicy i Raszyna, w pobliżu Południowej Obwodnicy Warszawy i drogi ekspresowej S2. Kompleks powstawał w dwóch etapach, a jego powierzchnia wynosi ponad 20 000 mkw. W ofercie Ideal Idea City Park znajduje się m.in. kantyna, duża sala konferencyjna oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Każdy moduł magazynowy wyposażony jest w jedną bramę z poziomu „0” oraz jeden dok hydrauliczny dla samochodów ciężarowych. Kompleks zaprojektowano z dbałością o wysoką termiczność, która pozwala na oszczędności do 30-35% w odniesieniu do parków magazynowych o podobnych parametrach. Kompleks spełnia wymagania certyfikacji BREEAM. Dodatkowo charakteryzuje się dużą dostępnością terenów zielonych, które stanowią ok. 25% jego powierzchni. Dogodny dojazd do parku magazynowego zapewnia komunikacja miejska i kursujący co 10 minut dedykowany bus z Park & Ride w al. Krakowskiej oraz najbliższego przystanku WKD – Salomea.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com