Krakowska firma Styler, jeden z europejskich liderów w produkcji dekoracji ściennych wkrótce powiększy swoje zasoby o 2.900 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym 7R Park Kraków. Nowa lokalizacja będzie służyła jako magazyn wyrobów gotowych, a także centrum dystrybucyjne przygotowujące wysyłki do kluczowych klientów w Polsce i 40 krajach świata.

Styler z komleksową obsługą od AXI IMMO

Styler to producent stylowych ramek do zdjęć oraz ram do obrazów i luster. Produkty firmy dostępne są na terenie całej Polski i za granicą m.in. w dużych sieciach dekoracyjno-budowlanych, sklepach meblowych, salonach fotograficznych i na branżowych portalach internetowych.

Zdecydowaliśmy się współpracować z firmą AXI IMMO, z uwagi na ich wszechstronną i profesjonalną wiedzę na temat rynku nieruchomości w interesującej nas okolicy. Nie znaliśmy jej wcześniej, gdy się zorientowałem, jaki mają potencjał, zrezygnowaliśmy z samodzielnego poszukiwania oraz innych agencji doradczych. Zadanie nie było proste, ponieważ na lokalnym rynku nie znaleźliśmy satysfakcjonującej nas powierzchni. Doradca AXI IMMO przygotował rozwiązanie umożliwiające nam zajęcie magazynu zgodnego z oczekiwanymi parametrami technicznymi w lokalizacji, która była wkrótce oddawana do użytku. Bez ich wsparcia taka operacja byłaby raczej niemożliwa. Dzięki wiedzy i możliwościom AXI IMMO wynegocjowaliśmy bardzo korzystną stawkę za wynajem, otrzymaliśmy też pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności i negocjacjach.” – mówi Szymon Romaniewski, właściciel, Styler. 

Magazyn na produkty gotowe i centrum dystrybucyjne

Firma Styler zajmie ponad 2 700 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć składowaniu wyrobów gotowych przed wysyłką do kontrahentów, przy zachowaniu i przekształceniu poprzedniej lokalizacji w całości pod zakład produkcyjny. Całość najmu uzupełnia ponad 150 mkw. przestrzeń socjalno-biurowa.

Nowa powierzchnia pozwoli nam relokować cały magazyn produktów gotowych do dobrze skomunikowanego parku logistycznego. Powstanie tam też nowoczesne centrum dystrybucyjne, które w systemie trzyzmianowym będzie przygotowywać przesyłki do ponad tysiąca placówek sklepowych w kraju i za granicą. Dzięki tej relokacji zostanie zwolniona większa powierzchnia produkcyjna w głównej siedzibie firmy, co pozwoli na uruchomienie nowych linii produkcyjnych i umożliwi dalszy rozwój firmy.” – dodaje Szymon Romaniewski. 

Oferta przygotowana przez 7R okazała się najbardziej konkurencyjna spośród przedstawionych Klientowi opcji dostępnych oraz planowanych inwestycji na lokalnym rynku magazynowym. Po pierwsze zagwarantowała mu niemal natychmiastowe wejście na nową powierzchnię, bez przerwy w produkcji. Po drugie w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na ekspansję w ramach tego samego parku magazynowego.” – mówi Marta Nowik, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO. 

Magazyn dopasowany do potrzeb najemcy

Powierzchnia dla nowej lokalizacji firmy Styler została zaaranżowana i zrealizowana zgodnie z wytycznymi klienta. Lokalizacja magazynu umożliwi najemcy optymalną dystrybucję asortymentu do odbiorców krajowych oraz podmiotów zagranicznych. W budynku znajduje się szereg rozwiązań pro-ekologicznych, m.in. fotowoltaika, dostosowanie oświetlenia wewnętrznego LED protokołem DALI z oprawami adresowalnymi. W otoczeniu inwestycji pracownicy będą mieli do dyspozycji zadaszoną wiatę dla rowerów, na terenach zielonych zostały zlokalizowane ule dla pszczół oraz łąki kwietne, które podlewane będą gromadzoną deszczówką. Obiekt zostanie objęty certyfikacją BREEAM na poziomie VERY GOOD.” – komentuje Joanna Ociepka-Wojciechowska, Senior Leasing Manager w 7R SA. 

Park magazynowy 7R Park Kraków

7R Park Kraków to nowoczesny A-klasowy park magazynowy składający się z dziesięciu hal o łącznej powierzchni około 213 332 mkw. Podkrakowska inwestycja oferuje zarówno przestrzeń typu multitenant, jak i obiekty BTS. Centrum dystrybucyjne zlokalizowane jest na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w odległości 3 km do drogi ekspresowej S7, 4 km do węzła Bieżanów na autostradzie A4, 14 km do dworca kolejowego PKP Kraków Główny, 15 km do centrum Krakowa i 30 km do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła ll Kraków Balice. W pobliżu parku magazynowego znajdują się przystanki komunikacji miejskiej i podmiejskiej.