Nowy magazyn z mroźnią i chłodnią Frigo Logistics w Czeladzi na Górnym Śląsku 

AXI IMMO Group doradza Frigo Logistics w Czeladzi


17 października 2019
Monika Rykowska
Nowy magazyn z mroźnią i chłodnią Frigo Logistics w Czeladzi na Górnym Śląsku 

Firma Frigo Logistics, operator logistyczny produktów głęboko mrożonych wynajęła 3 500 mkw. powierzchni mroźniczo-chłodniczej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi na Górnym Śląsku. W transakcji najmu doradzała klientowi firma AXI IMMO Group.

Firma Frigo Logistics jest liderem na polskim rynku w dystrybucji produktów mrożonych. Oferuje kompleksowe usługi logistyczne towarów wymagających kontrolowanych temperatur. Począwszy od przejęcia towaru, składowania i kompletowania, po wydanie towaru oraz jego transport i dystrybucję. Frigo Logistics posiada nowoczesne magazyny dystrybucyjno-składowe w Żninie koło BydgoszczyRadomsku, a także w Błoniu koło Warszawy.
Operator prowadzi magazyny centralne z kontrolowaną temperaturą w obszarze składowania wynoszącej minus 22ºC dla siedmiu głównych sieci handlowych w Polsce. Ponadto realizuje usługi logistyczne w imieniu wielu producentów, dystrybutorów i firm handlowych na terenie całego kraju.

Dodatkowy magazyn w Czeladzi dla Frigo Logistics

Z uwagi na rosnący popyt na usługi dystrybucyjne produktów mrożonych i pozyskiwanie kolejnych kontrahentów, w celu utrzymania efektywności i jakości dostaw Frigo Logistics zadecydowało o najmie dodatkowej powierzchni chłodniczo-mroźniczej o metrażu 3 500 mkw. Firma wybrała Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi z uwagi na lokalizację oraz dostępność powierzchni w kontrolowanej temperaturze.

„Przy wyborze nowej powierzchni decydujący był czas, możliwość najmu gotowej, istniejącej powierzchni z kontrolowaną temperaturą oraz lokalizacja zapewniająca dobry dostęp komunikacyjny do różnych części aglomeracji śląskiej. Obiekt Alliance Silesia Logistics Center okazał się dla nas najlepszym wyborem.”– komentuje Jarosław Kołodziejski Dyrektor Operacyjny w firmie Frigo Logistics.

 „Największe wyzwanie w całym procesie stanowiło znalezienie odpowiedniej powierzchni magazynowej mroźniczo-chłodniczej z opcją dostępności od zaraz, której podaż jest ograniczona na rynku. Dzięki elastycznemu podejściu właściciela parku udało się spełnić oczekiwania klienta pod względem technicznym i finansowym” komentuje Tomasz Rąba, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO Group.

Centrum logistyczne w Czeladzi

Alliance Silesia Logistics Center to park usytuowany w Czeladzi, który w ramach 7 hal magazynowych oferuje 90,000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Centrum logistyczne znajduje się zaledwie 10 km od Katowic, blisko drogi krajowej nr 86. Położenie parku stwarza doskonałe warunki do sprawnej dystrybucji. Dotyczy to nie tylko terenu Górnego Śląska, czy południowej Polski, ale również rynków międzynarodowych.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi. Firma doradza również przy zakupie i sprzedaży gruntów inwestycyjnych. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego.

Firma otrzymała tytuł Najlepsza Lokalna Agencja Roku 7 lat z rzędu w latach 2012 – 2018. Dodatkowo AXI IMMO otrzymała tytuł Najlepszy Zespół w Sektorze Magazynowym w latach 2016  i 2017. Nagrody powyższe przyznawane są w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez CEE CiJ Journal.

AXI IMMO dostarcza także regularnie raporty i prowadzi badania rynkowe. Zobacz najnowszy raport rynku magazynowego w Polsce – 3 kwartał 2019.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com