Elite Partners Capital zakończyło proces przejęcia i nabycia magazynu w Radomsku w Polsce, za blisko 30 milionów euro. To trzecia transakcja firmy w ciągu sześciu tygodni, po ogłoszeniu zakupów w Wielkiej Brytanii i Holandii.

LOOGIC Park Radomsko z możliwością rozbudowy

Nieruchomość znajduje się w centralnej Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 i DK 91 oraz kluczowych węzłów kolejowych. To pierwszy obiekt w ramach parku logistycznego “LOOGIC Park Radomsko”, w którym na 80 hektarach znajdzie się 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 000 mkw.

Magazyn o łącznej powierzchni użytkowej około 54 000 mkw. uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie “Excellent”. Inwestycja została zrealizowana przez FB ANTCZAK, polskiego generalnego wykonawcę, jako obiekt typu Built-to-Suit dla JYSK, dużego dystrybutora artykułów gospodarstwa domowego. JYSK to największa duńska sieć handlowa działająca na skalę międzynarodową, posiadająca ponad 3 000 sklepów w 48 krajach na całym świecie. Hala służy JYSK jako magazyn wysokiego składowania, a także jest strategicznie zlokalizowana w pobliżu głównego centrum dystrybucyjnego firmy. Takie rozwiązanie pozwala JYSK na efektywną dystrybucję towarów i obniżenie kosztów transportu, co ostatecznie ma pozytywny wpływ na środowisko poprzez redukcję emisji CO2.

To pierwsza polska transakcja nabycia dla drugiej serii funduszy logistycznych EPC. “Po naszej ostatniej passie udanych inwestycji, mamy przyjemność ogłosić nabycie polskiego obiektu magazynowego, który jest w pełni wynajęty firmie JYSK” – powiedział Pan Victor Song, CEO Elite Partners Capital. “Polski rynek nie jest nam obcy, nawiązaliśmy już zaufane relacje na miejscu. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie identyfikować projekty, które zapewniają nam atrakcyjne zwroty nawet na dzisiejszym zmiennym rynku.

Elite Logistics Fund II nadal koncentruje się na budowie portfela wysokiej jakości magazynów logistycznych czy infrastruktury w całej Europie i Wielkiej Brytanii.

W transakcji DLA Piper (Legal) doradzał Elite Partners Capital, a firma AXI IMMO Group działała w imieniu Sprzedającego.