11500 mkw. dla Selsey w City Logistics Wrocław I

E-commerce we Wrocławiu


4 listopada 2020
Monika Rykowska
11500 mkw. dla Selsey w City Logistics Wrocław I

Saelsey, firma z branży e-commerce, wynajęła 11 500 m kw. w City Logistics Wrocław I. W podpisaniu transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO. Hala Selsey będzie wsparciem sprzedaży polskiego sklepu internetowego z meblami i artykułami dekoracyjnymi, który dostarcza swoje towary na 10 rynków europejskich.

Strategiczna lokalizacja e-commerce Selsey

Polska firma Selsey, zajmująca się sprzedażą internetową mebli i artykułów dekoracyjnych, zyskuje doskonałą lokalizację – w centrum Europy oraz blisko południowej jak i zachodniej granicy Polski. Pozwoli to wesprzeć sprzedaż internetową na 10 rynków europejskich, w których działa Selsey – w tym Niemcy, Rumunię, Belgię, czy Włochy.

„Potrzebowaliśmy nowoczesnej przestrzeni magazynowej do zmiany dotychczasowej infrastruktury i logistyki” – mówi Mirosław Mikołajczak, CEO Selsey.pl. i dodaje: „Rozwijamy się szybko i współpracę z Panattoni traktujemy jako odpowiedź nie tylko na nasze potrzeby, ale także oczekiwania klientów. Wierzymy, że dzięki temu znacznie przyśpieszymy realizację zamówień i uzyskamy miejsce uzyskamy miejsce na rozwój nowych kategorii produktowych takich jak ogród czy produktów o mniejszych gabarytach, w które inwestujemy”.

We wrocławskim parku firma wynajęła 11 500 m kw., z czego powierzchnia magazynu wyniesie 10 971 m kw., zaś biura ok. 500 m kw. Zapotrzebowanie na nowoczesny obiekt wyniknął z błyskawicznego rozwoju firmy – Selsey rok do roku rośnie o 50%. Firma znalazła się zestawieniu Finacial Times 1000: Europe’s Fastest Growing Companies 2020, zajmując 23 miejsce pośród firm z branży e-commerce. Doświadczenie Panattoni w realizacjach dla sprzedaży internetowej przekonała Selsey, która skorzysta również z rozwiązań ekologicznych, takich jak oświetlenie LED, czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt został dostarczony czwartym kwartale 2020 roku i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Very Good.

Lokalizacja City Logistics Wrocław I

Park City Logistics Wrocław I znajduje się w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia jak również 2 km od autostrady A4. Trasa ta łączy granicę południowo-wschodnią i południowo-zachodnią z Niemcami, z którą dzieli park ok. 160 km. Dzięki odległości zaledwie 8 km od centrum Wrocławia można dotrzeć do parku City Logistics Wrocław I komunikacją miejską.

Atrakcyjny magazynowy rynek wrocławski

Region Dolnego Śląska prężnie rozwija się w zakresie dostarczania nowoczesnej powierzchni magazynowej i logistycznej. Obecnie znajduje się na czwartym miejscu  pod względem wielkości rynku magazynowego w Polsce.

W pierwszej połowie 2020 roku deweloperzy oddali łącznie ok. 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.  Rynek Dolnego Śląska uważany jest za doskonałą lokalizację dla centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych obsługujących Europę Zachodnią. Z pewnością duży wpływ na taki stan ma wysokiej klasy infrastruktura drogowa. Tutaj przebiegają dwie autostrady A4 i A8 oraz drogi ekspresowe S3, S5 i S8. Istotna jest również  bliskość granic z Niemcami i Czechami.

Więcej o strukturze rynku dowiesz się słuchając podcastu „Dolnośląski rynek magazynowy jako ważny hub logistyczno-produkcyjny, jednego z cyklu podcastów o rynku magazynowym w Polsce.

 

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com