AXI IMMO / Warehouses / Śląskie / Bieruń /
Nowoczesny magazyn do wynajęcia w Bieruniu
Magazyn wysokiego składowania w Bieruniu - nowy obiekt!
Nowoczesna hala magazynowa o najwyższym standardzie powstanie w Bieruniu w strategicznym punkcie, blisko głównych dróg i autostrad. Magazyn umożliwia łatwy dostęp do transportu i szybką dystrybucję towarów w regionie.
Będzie to funkcjonalna przestrzeń przeznaczona do przechowywania i dystrybucji towarów – dla najbardziej wymagających najemców.
Obiekt będzie w pełni przyjazny dla środowiska, będzie wykorzystywał nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i efektywności energetycznej.
Hala wysokiego składowania, Strategiczna lokalizacja, Całodobowy monitoring i ochrona, Dostęp przez doki i bramy z poziomu 0, Duże place manewrowe, Dwa zjazdy na teren.
Lokalizacja
Lokalizacja nowego magazynu w Bieruniu posiada wiele atutów. Magazyn znajduje się w pobliżu głównych dróg i autostrad, co ułatwia dostęp do magazynu i umożliwia sprawną dystrybucję towarów na terenie całego regionu. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dostęp do transportu kolejowego, co może być kluczowym czynnikiem dla firm wykorzystujących transport intermodalny.
Bieruń jest sąsiednim miastem Katowic, które stanowi jedno z najważniejszych centrów przemysłowych i biznesowych w Polsce. Bliskość aglomeracji oznacza dostęp do dużej puli pracowników i klientów. W okolicy znajduje się rozbudowana infrastruktura, w tym sklepy, restauracje, punkty usługowe i inne udogodnienia, co sprzyja wygodnemu funkcjonowaniu pracowników i biznesów.
W okolicy znajdują się obszary przemysłowe, co może ułatwić współpracę i logistykę dla firm z branży produkcyjnej.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
- CertyfikatTAK
- Wysokość składowania (m)12
- Nośność posadzki7
- Siatka słupów12 x 22.5
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)-
- Minimalna powierzchnia (m2)-
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaNIE
- ID ofertymp12297
Deweloper
MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych od 1998 roku. Deweloper specjalizuje się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb najemcy. Grupa prowadzi obecnie 8 parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce. Docelowa powierzchnia parków logistycznych MLP na posiadanych gruntach wynosi około 1 mln mkw.
Odległości
Dane rynkowe
Województwo śląskie z głównym ośrodkiem w Katowicach utrzymuje status jednego z największych i najbardziej płynnych rynków magazynowych w kraju. Region, łącząc rozbudowaną infrastrukturę drogową i ilość nowoczesnych powierzchni, pozostaje kluczowym punktem na mapie dystrybucyjnej Europy Środkowej, obsługując zarówno międzynarodowych, jak i krajowych operatorów logistycznych, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne.
W I połowie 2025 roku popyt brutto na powierzchnię magazynową w województwie śląskim wyniósł 534 tys. m² (2. miejsce w Polsce), z czego aż 76% stanowiły przedłużenia istniejących umów najmu – potwierdzając dojrzałość rynku oraz proces renegocjacji najemców posiadających długoterminowe kontrakty. Popyt netto, czyli nowe umowy i ekspansje, był znaczący mimo ogólnego trendu spadkowego w kraju.
W I połowie 2025 roku deweloperzy oddali do użytku 256 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej na Górnym Śląsku (2. miejsce w kraju). W budowie na koniec czerwca 2025 roku pozostawało ok. 200 tys. m², a wśród flagowych projektów znalazły się m.in. Panattoni Park Sosnowiec Expo (62,100 m²), BOOSTER ZABRZE by LemonTree (41,000 m²) oraz EQT Exeter Gliwice (36,100 m²). Pomimo spadku inwestycji spekulacyjnych, Górny Śląsk zachowuje wysoki poziom nowych realizacji dzięki sile lokalnej bazy najemców.
Wskaźnik pustostanów na koniec czerwca 2025 roku pozostaje poniżej średniej krajowej, na poziomie 7,0% – potwierdzając głęboką absorpcję powierzchni i stabilną strukturę najmu. Stawki ofertowe czynszów w nowych inwestycjach typu big-box w regionie oscylują w przedziale od 4,30 do 4,60 EUR/m²/m-c, natomiast w starszych projektach można wynająć powierzchnię za około 4,00 EUR/m²/m-c. Dla większych transakcji najemcy mogą spodziewać się ofert pakietowych oraz atrakcyjnych warunków efektywnych.
Najważniejsze grupy najemców w regionie to firmy produkcyjne, e-commerce, sieci handlowe, operatorzy logistyczni oraz podmioty z branży dystrybucji i FMCG. Wyraźny udział renegocjacji umów najmu oraz obecność inwestorów i operatorów globalnych potwierdzają dojrzałość i długoterminową atrakcyjność Górnego Śląska dla biznesu przemysłowego i logistycznego.
Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2025 roku.


Kontakt
Anna Głowacz
Head of Industrial - Leasing Agency

Kontakt
Anna Cholewa
Industrial & Logistics









































