WEG, jeden z największych na świecie producentów silników elektrycznych i komponentów, rozszerza liczbę oddziałów w Europie. Firma zdecydowała, że nowe biuro i magazyn będą zlokalizowane w Panattoni Park Kraków West. Firmę WEG, który zajmie blisko 2 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, reprezentowała firma AXI IMMO.

WEG jest jednym z największych koncernów specjalizujących się w dziedzinie elektrotechniki, energetyki i automatyki. Firma produkuje silniki i podzespoły elektryczne w tym generatory, transformatory i napędy. WEG zatrudnia ponad 35000 pracowników, z czego ponad 3900 to inżynierowie. Firma posiada oddziały w 36 krajach i zakłady produkcyjne w 13 krajach.

Kolejna europejska lokalizacja WEG – teraz Kraków

Polska jest uznaną europejską lokalizacją, która wyspecjalizowała się w branżach wykorzystujących wysokiej jakości silniki elektryczne, generatory i transformatory. Rynek ten korzysta również z solidnego sektora motoryzacyjnego i AGD oraz licznych firm oferujących rozwiązania pod klucz czy mechanizmów do wind, schodów ruchomych, bram oraz systemów wentylacyjnych. Mając taką świadomość i doskonałe opinie o dostępności wykwalifikowanych pracowników w Polsce, zdecydowaliśmy się na otwarcie pierwszego oddziału w Polsce pod Krakowem. Jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi nowymi pracownikami i klientami, aby przedstawić nasze plany na przyszłość,” powiedział Jailson Satler, Prezes Zarządu, WEG Polska.

Polski oddział WEG zajmie docelowo 1944 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć przede wszystkim jako miejsce do przechowywania silników elektrycznych. Z kolei na 242 mkw. powstanie reprezentacyjnie biuro pełniące również funkcję siedziby głównej firmy w Polsce.

Centrum logistyczne z zieloną certyfikacją

Klient poszukiwał spójnego ze swoim wizerunkiem i strategią A-klasowego centrum logistycznego spełniającego wymagania tzw. zielonej certyfikacji. Budynek, jak i lokalizacja musiały być reprezentatywne i znajdować się w pobliżu lotniska, ponieważ obiekt będzie pełnił funkcję siedziby głównej polskiego oddziału firmy. Ponadto jednym z priorytetowych wymagań był wysoki standard biura oraz jego wykończenia, najchętniej przypominający najlepsze A-klasowe powierzchnie biurowe. Z dostępnej oferty najlepiej oczekiwania Klienta spełniło centrum magazynowe Panattoni Park Kraków West i dlatego tam zdecydował się parafować umowę,” komentuje Marta Nowik, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Inwestycja realizowana jest przez Panattoni – lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. „Umiejscowienie swojej siedziby głównej właśnie w Krakowie po raz kolejny potwierdza ogromny potencjał tego rynku. Możliwości regionu docenia coraz więcej najemców, a rosnący popyt potrzebuje coraz więcej podaży, dlatego w stolicy Małopolski oraz jej okolicach jesteśmy w trakcie realizacji blisko 80 000 m kw. w trzech lokalizacjach. To szansa dla kolejnych liderów na działalność na nowoczesnej przestrzeni, która pozwala na optymalizację operacji,” mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Park Panattoni w Krakowie

Panattoni Park Kraków West to nowoczesne centrum magazynowe o powierzchni niemal 18 000 mkw. Park dystrybucyjny oferuje m.in. nowoczesne doki rozładunkowe z wjazdem z poziomu „0”, obszerne place manewrowe, całodobową ochronę i dodatkowe miejsca parkingowe. Panattoni Park Kraków West zlokalizowany jest zaledwie 10 km od centrum Krakowa z dobrym dostępem do środków komunikacji zbiorowej i z bezpośrednim wjazdem na autostradę A4. Centrum magazynowe otrzymało certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”.