DPD Polska, największa firma kurierska w Polsce, w związku z rozwojem infrastruktury logistycznej, zdecydowała się na wynajęcie dodatkowego magazynu przeładunkowego pod Poznaniem. Firma w drugiej połowie 2023 r. zajmie prawie 5,000 mkw. powierzchni logistycznej typu cross-dock i biurowej w zlokalizowanym w miejscowości Gądki parku logistycznym należącym do REINO IO Logistics – REINO IO Poznań. AXI IMMO wspierało DPD Polska w całej transakcji.

DPD Polska to największa firma kurierska działająca na terenie Polski, oferująca kompleksowe usługi przesyłek krajowych i międzynarodowych. Firma posiada rozbudowaną sieć sortowni, magazynów i placówek dystrybucyjnych, co pozwala na szybkie i sprawnie przetwarzanie dużej ilości przesyłek każdego dnia. DPD Polska Sp. z o.o. jest częścią Geopost, europejskiego lidera w dziedzinie doręczania przesyłek i rozwiązań dla e-commerce w duchu zrównoważonego rozwoju.

Nowy magazyn dla DPD Polska w Gądkach

Maciej Głowacki, Dyrektor Operacyjny w DPD Polska wyjaśnia: „Podjęcie decyzji o utworzeniu nowej przestrzeni magazynowej pod Poznaniem podyktowane było kilkoma, ważnymi dla nas czynnikami. Kierując się misją DPD Polska, chcemy być blisko naszych klientów, dostarczając niezawodnie nasze usługi, z jednoczesnym silnym naciskiem na zagadnienia zrównoważonego rozwoju. Decentralizacja procesów logistycznych i gęsta sieć magazynów skutecznie skraca łańcuchy dostaw, co usprawnia i przyspiesza cały proces logistyczny oraz pozwala na włączenie floty pojazdów nisko i zeroemisyjnych i tym samym redukcje śladu węglowego”.

Piotr Roszkowski, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, mówi: „Zbudowanie efektywnego łańcucha logistycznego stanowi jedno z najważniejszych działań operacyjnych dla takich firm jak DPD Polska. Dziękujemy za zaufanie do naszej eksperckiej wiedzy w zakresie znajomości lokalnego rynku oraz oferowanej pomocy w wyszukaniu powierzchni typu cross-dock. Nowa powierzchnia pomoże w zoptymalizowaniu procesów logistycznych i zwiększeniu efektywności dostaw dla klientów firmy DPD Polska”.

Firma DPD Polska zajmie docelowo 4,400 mkw. magazynu typu cross-dock oraz około 580 mkw. powierzchni biurowej.

Centrum logistyczne REINO IO dopasowane do potrzeb klienta

Robert Szafarz, Leasing Manager, REINO IO Logistics, komentuje: „Witamy firmę DPD Polska w gronie klientów biznesowych REINO IO Logistics. Jestem przekonany, że decyzja o wyborze centrum logistycznego REINO IO Poznań to dopiero początek naszej wieloletniej współpracy oraz wspólnego rozwoju w Polsce”.

REINO IO Poznań to nowoczesne A-klasowe centrum logistyczne oferujące około 70,000 mkw. powierzchni magazynowej, place manewrowe, miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, całodobowy monitoring, klapy dymowe, a także system tryskaczy. Park dystrybucyjny znajduje się w miejscowości Gądki oddalonej o zaledwie 13 km od centrum Poznania i około 40 km od Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Centrum magazynowe położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S11, z kolei do węzła z autostradą A2 jest nieco ponad 5 km.

O REINO IO Logistics

REINO IO Logistics to platforma zarządzająca inwestycjami i aktywami, stworzona w ramach wspólnego przedsięwzięcia warszawskiego REINO Partners (część REINO Capital) oraz Caisson iO z siedzibą w Londynie. REINO IO Logistics zarządza sześcioma parkami logistycznymi w kluczowych lokalizacjach w Polsce: Poznaniu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sosnowcu, Bielsku-Białej i Rzeszowie.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych. Są nimi wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, wyceny nieruchomości, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma konkursie CiJ Award otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 oraz tytuł Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.