PGC Polska Grupa Ceramiczna w Central European Logistics Hub w Łodzi – doradcą AXI IMMO

PGC zrzeszająca firmy z branży płytek ceramicznych, wynajęła 6 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej w Panattoni Central European Hub w Łodzi. Najemcę PGC w negocjacjach umowy najmu reprezentowała firma AXI IMMO.


19 września 2018
Monika Rykowska
Polska Grupa Ceramiczna PGC w Central European Logistics Hub w Łodzi - doradcą AXI IMMO

Firma PGC rozpoczęła działalność w 2013 roku, z inicjatywy największych firm polskich z branży płytek ceramicznych, ceramiki sanitarnej oraz armatury. Członkowie grupy zakupowej PGC od lat dystrybuują produkty najbardziej prestiżowych fabryk z całego świata poprzez sieć kilkudziesięciu salonów sprzedaży.  Obecnie w skład grupy wchodzi 15 największych firm polskich.

PGC w doskolałej lokalizacji w Łodzi

Polska Grupa Ceramiczna od pięciu lat dynamicznie się rozwija, tym samym pojawiło się naturalne zapotrzebowanie na większą powierzchnię magazynową. Z uwagi na fakt braku możliwości ekspansji w obecnym miejscu, konieczne było poszukiwanie innego obiektu, spełniającego aktualne potrzeby grupy. Firma PGC podpisała umowę najmu z deweloperem Panattoni Europe, w dotąd największej inwestycji magazynowej dewelopera – Central European Logistics Hub w Łodzi, w której firma wynajęła 6 500 mkw., z czego część biurowa zajmuje 400 mkw. Nowy magazyn znajduje się w doskonałej lokalizacji, tuż przy autostradzie A1.

 „Z uwagi na fakt, że Łódź jest dla nas strategiczną lokalizacją i jesteśmy obecni w niej od początku, chcieliśmy tu pozostać. Priorytetem było dla nas znalezienie się w obiekcie położonym w  obrębie miasta, przede wszystkim z uwagi na naszych pracowników. Lokalizacja inwestycji, na którą się zdecydowaliśmy, znajdująca się zaledwie niecałe 3 km od dotychczasowego adresu, nie tylko nie zmienia diametralnie warunków dojazdu naszym pracownikom, ale zapewnia im możliwość szybkiego i łatwego dotarcia do pracy.” komentuje Seweryn Kartkowski, Prezes Zarządu w Polskiej Grupie Ceramicznej

„Poza kwestią lokalizacji magazynu, kluczowe dla klienta były aspekty techniczne, ponieważ najemca z uwagi na specyfikę działalności potrzebował ponad standardowej nośności posadzki. Obiekt Central European Logistics Hub spełnił techniczne kryteria. Ponadto w nowej lokalizacji klient ma do dyspozycji duży plac składowy, co jest dodatkową zaletą dla firmy i przyczyniło się do podjęcia decyzji o najmie powierzchni w tym kompleksie.” – mówi Hubert Wojtera, Senior Consultant Industrial & Logisitc w AXI IMMO.

Magazynowy Hub w Łodzi przy A1

Central European Logistics Hub to dotychczas największy w Polsce kompleks logistyczny budowany przez dewelopera Panattoni Europe. Hub jest zlokalizowany tuż przy A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2. To idealna lokalizacja w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe. Również położenie w granicach miasta gwarantuje firmom sprawną logistykę krajową i eksportową, a pracownikom szybki i łatwy dojazd do pracy.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com