Central European Logistics HUB Panattoni z polską marką Tatuum

AXI IMMO doradcą KAN Sp. z o.o., właścicielem marki Tatuum


17 czerwca 2020
Monika Rykowska
Central European Logistics HUB Panattoni z polską marką Tatuum doradza AXI IMMO

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, podpisał umowę najmu z właścicielem marki Tatuum – polską firmą KAN sp. z o.o. Przedsiębiorstwo zajmie 10150 mkw. w Central European Logistics HUB. Odzież przedsiębiorstwa znanego ze świetnego krawiectwa i propagowania idei slowfashion już w połowie sierpnia 2020 r. zagości na półkach nowego magazynu. Stąd trafi do sklepów firmy w Europie, a także do konsumentów zamawiających produkty przez internet. W podpisaniu transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

Główny magazyn Tatuum w Łodzi

Polska firma KAN sp. z o.o. – właściciel marki odzieżowej Tatuum stworzy swój główny magazyn w Central European Logistics HUB Panattoni. Przedsiębiorstwo wynajęło 10150 mkw. (ok. 450 mkw. biur), do których wprowadzi się już w połowie sierpnia br. Firma KAN Sp. z o.o. doskonale zna potencjał Łodzi. To właśnie tu powstała w 1995 roku, by 4 lata później otworzyć pierwszy sklep Tatuum. Z Central European Logistics Hub marka dostarczy produkty do ponad 100 salonów w Polsce i Europie, a także realizować będzie zamówienia pochodzące ze sklepu internetowego. Obecność firmy w łódzkim parku Panattoni jest związana z konsolidacją dotychczasowej powierzchni magazynowej, która pozwoli osiągnąć efekt skali i usprawnić procesy logistyczne, a także szeroko zakrojoną realizacją planów ekspansji Tatuum na rynki zagraniczne i dalszym rozwojem e-commerce’u.

„Sprawność logistyczna i efektywność dostaw są w branży mody kluczowym obszarem, niezbędnym dla realizacji naszej wizji rozwoju sieci zagranicznej oraz ecommerce – ale przede wszystkim spełnienia wymagania naszych klientów”. – mówi Tomasz Pawluk, Prezes Tatuum.

Magazyn do obsługi e-commerce i rynku europejskiego

„Klient to doskonale znana marka odzieżowa, która realizuje długofalową ekspansję na europejskim rynku modowym. Nowe centrum magazynowe pozwoli na usprawnienie procesów logistycznych, a także będzie odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się sektor handlu marki w Internecie. Ponadto Łódź to doskonale znany klientowi rynek, a samo miasto ma bogate tradycje związane z włókiennictwem dlatego wierzę, że mariaż obu podmiotów przyniesie spodziewany impuls do realizacji dalszych ambitnych planów”. – powiedział Hubert Wojtera, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Podpisanie kontraktu komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni: „Obecność znanej z najlepszego krawiectwa polskiej marki odzieżowej w Central European Logistics HUB to dla nas ogromna satysfakcja. To potwierdzenie, że nasze działania przyczyniają się do przywrócenia dawnej świetności Łodzi, a także wspierają rozwój polskiego przemysłu, w tym przypadku odzieżowego” i dodaje: „Jako deweloper jesteśmy związani z Łodzią ok. 14 lat, a poprzez Central European Logistics HUB mieliśmy ambitny plan stworzenia Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi. I to właśnie się dzieje! Mam również nadzieję, że nasz HUB wpisze się jako jeden z kamieni milowych w industrialnej historii Łodzi”.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com