AXI IMMO doradza firmie UDH w wynajmie powierzchni magazynowej pod Pruszkowem

United Distribution Holding wybiera Panattoni Park Pruszków II


20 lutego 2023
Monika Rykowska
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

United Distribution Holding (UDH), wiodący dystrybutor importowanych piw jakości premium w Polsce zdecydował się na relokację do centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Pruszków II. W nowej lokalizacji firma zajmie prawie 3,300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. W transakcji najemcę reprezentowała firma AXI IMMO.

Od ponad 22 lat firma United Distribution Holding importuje i zarządza dystrybucją markowych napoi i żywności w Polsce. Przedsiębiorstwo powstało w 1999 r. z inicjatywy lokalnego przedstawiciela ukraińskiego browaru Obolon. Następnie w 2011 r. UDH rozpoczęło współpracę z wiodącym światowym producentem piwa AB InBev, pozostając jego wyłącznym partnerem w Polsce. Ostatni sukces firmy datowany jest na początek 2020 r. To w tym czasie UDH nawiązało współpracę z browarami Molson Coors, Radeberger, Bitburger, Estrella Galicia i Mahou San Miquel. Obecnie z trzema centrami dystrybucji i siecią ponad 34 000 punktów dystrybucji firma jest jednym z największych przedstawicieli importowanych piw jakości premium w Polsce.

Zgodnie z przyjętą strategią zdecydowaliśmy się na ekspansję, aby móc zwiększyć nasze moce dystrybucyjne oraz stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym podmiotem. Od dłuższego czasu analizowaliśmy procesy sprzedażowe, poszukując najlepszego rozwiązania w zakresie budowy efektywnego łańcucha dostaw. Przy wyborze nowego centrum logistycznego kluczowe stało się zwiększenie możliwości składowania towarów, przy zachowaniu wysokich standardów związanych z terminowością dostaw,” mówi Igor Chraniuk, Prezes, United Distribution Holding.

Najemca zajmie 3,100 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni 161 mkw. moduł biurowo-socjalny.

„Po przedstawieniu kilku ofert dostępnych od ręki powierzchni, Klient szybko zdecydował się na nawiązanie ponownej współpracy z firmą Panattoni. Podczas negocjacji deweloper wykazał się dużym zrozumieniem potrzeb biznesowych najemcy, co przełożyło się na uzyskanie elastycznych i dostosowanych do jego potrzeb rozwiązań. Dodatkowo nowy park dystrybucyjny znajduje się ok. 9 kilometrów od poprzedniej lokalizacji, co z pewnością przyczyni się do zachowania tej samej kadry pracowników,” podkreśla Klaudia Markowska, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Dziękujemy firmie UDH za zaufanie i pozostanie w gronie klientów Panattoni. Przez ostatnich kilka lat najemca korzystał z naszych usług budując przy okazji swoją wysoką pozycję na rynku. Wierzymy, że relokacja do nowego parku magazynowego Panattoni Park Pruszków II przebiegnie niezwykle sprawnie, a obsługa obiektu będzie najlepszą rekomendacją do dalszej, owocnej współpracy,” dodaje Maciej Skurczyński, Leasing Manager, Panattoni.

Panattoni Park Pruszków II to nowoczesne centrum magazynowe klasy A składające się z trzech hal o łącznej powierzchni ponad 69 000 mkw. Park dystrybucyjny oferuje wysokiej jakości moduły magazynowe i biurowe dostosowane do potrzeb najemców z różnych branż, place manewrowe o minimum 35 m głębokości, parking dla samochodów ciężarowych i osobowych, całodobową ochronę czy telewizję przemysłową przy głównej bramie wjazdowej. Panattoni Park Pruszków II zlokalizowany jest ok. 800 metrów od drogi krajowej numer 2 (E30) Warszawa-Poznań, w pobliżu węzła „Pruszków” na autostradzie A2, 23 km od centrum Warszawy oraz 25 km od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com