AXI IMMO doradcą Pulpack przy wynajmie blisko 10800 mkw. w SEGRO Business Park Łódź
AXI IMMO doradcą Pulpack, niemieckiego producenta ekologicznych opakowań, który wynajął blisko 10 800 mkw. pow. magazynowej w SEGRO Business Park Łódź.

Pulpack, producent ekologicznych opakowań wykonanych z pulpy tekturowej, wynajął blisko 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Business Park Łódź. W transakcji klientowi doradzała agencja AXI IMMO.
Pulpack to niemiecki producent ekologicznych opakowań z biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska surowców makulaturowych w 100 procentach pochodzących z recyklingu. Swoją polityką firma wspiera gospodarkę obiegu zamkniętego, której ideą jest przetwarzanie odpadów w nowe produkty. O wyborze parku logistycznego SEGRO zadecydowała nie tylko dogodna lokalizacja SEGRO Business Park Łódź, ale również parametry obiektu – zainstalowanie potężnych maszyn wymagało kompetentnego partnera o dużym doświadczeniu w zarządzaniu budynkiem. W obiekcie dodatkowo zamontowano instalacje nawiewowo-wywiewne oraz stację transformatorową zwiększającą moc linii technologii produkcji opakowań.
Strategiczna lokalizacja magazynu Pulpack
– Decyzja o wynajmie powierzchni magazynowej w SEGRO Business Park Łódź była dla nas kluczowa między innymi ze względu na strategiczną lokalizację, która pozwala nam na sprawną logistykę na terenie Polski, Niemiec i Czech. Istotne jest także podejście dewelopera SEGRO, który wspiera nas w rozwiązywaniu problemów, co pozwala na prowadzenie procesu produkcyjnego bez żadnych zakłóceń. Wierzymy, że przyczyni się to do dalszego rozwoju naszego biznesu – mówi Sebastian Żywczak, Dyrektor Zarządzający Pulpack.
W magazynie Pulpack zatrudnionych jest obecnie 50 pracowników. W związku z dużym popytem na opakowania powstające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju firma spodziewa się zwiększenia zatrudnienia do ponad 100 pracowników w ciągu najbliższych czterech lat. Klientami, do których trafiają produkty, są głównie wysoce wyspecjalizowani producenci gotowych wyrobów, którzy wymagają dostarczenia doskonałych rozwiązań opakowaniowych. Największym klientem Pulpack w Łodzi jest jedna z wiodących marek komputerowych, która koncentruje się na wdrażaniu do swojej firmy opakowań powstających w sposób zrównoważony.
– Cieszymy się, że Pulpack zdecydował się na wynajem powierzchni magazynowej w naszym parku biznesowym w Łodzi, tym bardziej, że jest to firma, którą podobnie jak SEGRO, wyróżnia troska o środowisko naturalne. Jesteśmy przekonani, że SEGRO Business Park Łódź spełni oczekiwania naszego klienta – doskonała lokalizacja parku, w pobliżu autostrady A2 umożliwi firmie efektywną logistykę na terenie Polski oraz Europy – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
Dopasowany magazyn w SEGRO Business Park Łódź
– W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na powierzchnię produkcyjno-magazynową, nasz klient rozważał różne scenariusze. Ostatecznie zdecydował się na wynajem magazynu w SEGRO Business Park Łódź, ze względu na dobrą lokalizację, pracowników oraz parametry techniczne obiektu – komentuje Hubert Wojtera, Senior Industrial & Logistic Konsultant z AXI IMMO.
– Proekologiczny trend w branży opakowań pozytywnie wpływa na rozwój biznesu firmy Pulpack, czego efektem jest dwukrotne powiększenie powierzchni operacyjnej – dodaje Hubert Wojtera.
SEGRO Business Park Łódź to park magazynowy zlokalizowany w niewielkiej odległości od centrum Łodzi. Magazyny znajdują się 23 km od odcinka autostrady A2 relacji Warszawa-Poznań-Berlin. Oferowane przez dewelopera SEGRO magazyny do wynajęcia w Łodzi pozwalają na swobodną komunikację z każdym regionem Polski.
Ostatnie artykuły
25 maja 2025
UrbanBox Park Komorniki – nowoczesne małe magazyny dla firm rozwijających się
Kompleks magazynowy UrbanBox Park Komorniki z modułami od 167 mkw. w strategicznej lokalizacji pod Poznaniem.
15 maja 2025
Najnowszy raport Rynek Magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 – publikacja AXI IMMO
AXI IMMO prezentuje raport rynkowy dotyczący nowoczesnych powierzchni logistycznych i produkcyjnych w Polsce na podstawie danych z pierwszego kwartału 2025 roku.
9 maja 2025
AXI IMMO stawia na rozwój – Danuta Dzierżak dołącza do zespołu
AXI IMMO, największa polska firma doradza na rynku nieruchomości komercyjnych wzmacnia struktury organizacyjne powołując Danutę Dzierżak na stanowisko Business Development Director.
2 maja 2025
Podwójne zwycięstwo AXI IMMO podczas CIJ Awards Poland 2024, AXI IMMO z tytułem Najlepszej Lokalnej Agencji Nieruchomoś
AXI IMMO Group zdobywa tytuły Best Local Real Estate Agency of the Year oraz Leadership of the Year dla Renaty Osieckiej