IGS Schreiner Polska wybiera Panattoni Park Nadarzyn II, doradza AXI IMMO

AXI IMMO doradcą IGS Schreiner Polska przy wynajmie magazynu


22 sierpnia 2023
Monika Rykowska
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Specjalista z branży TSL, firma IGS Schreiner Polska zdecydowała się na relokację do nowoczesnego centrum magazynowego w południowo-zachodniej części Warszawy tj. Panattoni Park Nadarzyn II. Najemca w ramach podpisanej umowy zajmie 5060 mkw. powierzchni logistycznej i biurowej. W transakcji w całym procesie wyboru nowej lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu firmę IGS Schreiner Polska reprezentowało AXI IMMO.

Specjalista z branży TSL

IGS Schreiner Polska to profesjonalna firma z sektora TSL, świadcząca usługi z zakresu spedycji morskiej, drogowej, kolejowej, logistyki magazynowej, obsługi celnej oraz organizacji frachtów lotniczych. Od powstawania w 1999 r. oferuje indywidualne, elastyczne podejście do każdego Klienta oraz kompleksową obsługę związaną z wykorzystaniem dostępnych sieci połączeń logistycznych.

Grzegorz Balcerak CEO, IGS Schreiner Polska, mówi: „Po 14 latach zdecydowaliśmy się na napisanie kolejnego rozdziału w historii firmy IGS Schreiner Polska w nowym miejscu. Z roku na rok zainteresowanie naszymi usługami rosło, przez co systematycznie wzrastała liczna zajmowanych metrów kwadratowych, jak i palet w magazynie. Decyzja o zmianie wynikała przede wszystkim z potrzeby zabezpieczenia dodatkowej powierzchni pod realizację obecnych, jak i wygranych nowych i przyszłych kontraktów”.

Ekspansja zgodna ze strategią

Klaudia Markowska, Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „Pomimo trudniejszej sytuacji makroekonomicznej oraz inflacji powodującej wzrost m.in. cen czy stawek płac możemy cały czas mówić o dużym popycie na usługi firm z sektora TSL. Relokacja Klienta to klasyczny przykład, w którym po latach budowania portfolio i renomy do swojej marki nadchodzi moment związany z decyzją o zwiększeniu możliwości operacyjnych. Nowy park magazynowy zapewni dodatkowe miejsce, którego wraz z rozwojem oczekiwał Klient. Dodatkowym atutem parku będzie również jego wysokość. Nowy standard to 12m, co znacznie zwiększa możliwości związane z wykorzystaniem miejsc paletowych w stosunku do wielkości powierzchni magazynowej. Powierzchnia zostanie dostosowana i przygotowana zgodnie z zapotrzebowaniem najemcy, a zaprojektowana część biurowa o wielkości blisko 600 mkw. o podwyższonym standardzie zapewni przyjemne miejsce pracy dla całego Zespołu firmy IGS”.

Najemca zajmie 4500 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni część biurowa o wielkości ok. 560 mkw.

Paweł Bułajewski, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, komentuje: „W transakcji mieliśmy trzy główne zadania. Po pierwsze znaleźć nowy magazyn pozwalający na zwiększenie możliwości operacyjnych firmy, w tym m.in. zwiększenie liczby doków. Po drugie nowa lokalizacja musiała być w relatywnie niedużej odległości od poprzedniej siedziby głównej klienta, przez uwagę na chęć utrzymania obecnej kadry pracowników. Po trzecie kluczowe pozostawały kwestie związane wyposażeniem budynku, w rozwiązania zapewniające oszczędności m.in. światła LED na hali czy wykorzystanie paneli fotowoltaicznych”.

Logistycy wybierają Warszawę

Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni, mówi: „Rynek warszawski nieustannie przyciąga operatorów logistycznych zarówno o regionalnym, jak i międzynarodowy zasięgu. Ogromny potencjał wymaga odpowiednich zasobów nowoczesnej powierzchni, dlatego realizacja Panattoni Park Nadarzyn II – jednej z naszych największych inwestycji w regionie stolicy – jest naturalną odpowiedzą na potrzeby rynku. Cieszymy się, że po raz kolejny nasze obiekty sprawdzają się doskonale w relokacji i usprawnieniu procesów. Życzymy firmie IGS Schreiner Polska, by nowa powierzchnia napędzała jej rozwój i pozwoliła poszerzać portfolio klientów”.

Deweloper przekroczył w ostatnich miesiącach 2 mln m kw. dostarczonych w województwie mazowieckim, a region warszawski stał się czwartym w portfolio Panattoni z takim wynikiem. Łącznie firma ukończyła w całej Polsce obiekty o łącznej powierzchni ok. 14 mln m kw.

Panattoni Park Nadarzyn II to obecnie realizowane centrum logistyczne, które docelowo zaoferuje 91 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w dwóch halach. Pozwolenie na użytkowe otrzymał pierwszy etap inwestycji tj. budynek o powierzchni ok. 50 000 mkw., do którego na przełomie 2024 r. wprowadzi się firma IGS Schreiner Polska. Wśród wielu udogodnień czekających na najemcę znajdują szerokie place manewrowe, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, monitoring i całodobowa ochrona. Panattoni Park Nadarzyn II zlokalizowane jest tuż przy drodze ekspresowej S8 oraz węźle Paszków, łączącym się z DK nr 67, ok. 20 km od lotniska im. F. Chopina w Warszawie i ok. 30 km. od centrum stolicy.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, wyceny nieruchomości, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com