10000 mkw. bierze MDH w 7R Park Łódź West II – doradcą AXI IMMO

Spółka MDH należąca do Grupy Meyra z nową powierzchnią produkcyjno-magazynowo-serwisową i biurową


6 lipca 2021
Monika Rykowska
10000 mkw. bierze MDH w 7R Park Łódź West II - doradcą AXI IMMO

Budowa pierwszego z dwóch obiektów magazynowych kompleksu 7R Park Łódź West II już na finiszu. Wkrótce swoją działalność rozpocznie tutaj spółka MDH należąca do Grupy Meyra. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą zaopatrzenia ortotycznego dla osób z dysfunkcjami ruchu. Firma doradcza Axi Immo wspierała MDH w procesie najmu.

7R Park Łódź West II to kompleks magazynowy dwóch nowoczesnych obiektów znajdujących się przy ul. Maratońskiej 96 w Łodzi. Pierwszy budynek, o całkowitej  powierzchni najmu 18 000 mkw., zostanie oddany do użytku w tym miesiącu. Firma MDH zajmie w obiekcie zarówno powierzchnię produkcyjno-magazynową jak i biurową.

„Spółka MDH uruchomi tutaj centrum dystrybucyjne dla Europy Centralnej i Wschodniej w ramach prowadzonej przez nas działalności w ramach Grupy Meyra. W wybranej lokalizacji będzie miała również miejsce produkcja wyrobów ortopedycznych i profilaktycznych dla wszystkich klientów Grupy, która eksportuje obecnie swoje produkty do ponad 80 krajów na całym świecie. Dokonaliśmy wyboru tej lokalizacji, gdyż stwarza doskonałe szanse dla procesu obsługi logistycznej naszych operacji, a także możliwość dalszego rozwoju w zakresie dodatkowej powierzchni i związanej z tym infrastruktury budynku.” – komentuje Tadeusz Baczyński, Prezes Zarządu MDH.

MDH ulokuje swoje operacje na łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw.

Anetta Włodarczyk, Członek Zarządu MDH dodaje: „Zdecydowaliśmy się na propozycję firmy 7R, ponieważ spośród przedstawionych nam projektów ten deweloper najlepiej zaadaptował standard, jak i układ budynku do naszych oczekiwań. Ponadto lokalizacja 7R Park Łódź West II dobrze wpisuje się w mapę komunikacyjną naszych pracowników, przez co redukuje ryzyko utraty części specjalistów. Jesteśmy usatysfakcjonowani wypracowanymi rozwiązaniami, zarówno w obszarze powierzchni produkcyjno-magazynowej, jak i terenu wokół nieruchomości. Nowa siedziba będzie pełniła funkcję centralną w organizacji Grupy. To tu ulokujemy biura naszych spółek, produkcję i montaż zintegrowane z kilku dotychczasowych zakładów, a także serwis sprzętu ortopedycznego. Spodziewamy się, że takie rozwiązanie pozwoli nam optymalnie organizować pracę, jak i komunikację pomiędzy wszystkimi działami.”

Poza częścią przystosowaną do potrzeb produkcji wyposażoną w kompresorownię i doświetloną światłem dziennym oraz LED deweloper przygotował w budynku wysokiej klasy przestrzenie biurowe, a także taras ze strefą relaksu.

„Klient oczekiwał od nas powierzchni biurowej, która pod względem projektu i zastosowanych nowoczesnych rozwiązań miała spełniać najwyższe standardy. Takie projekty lubimy, bo możemy w nich wykorzystać nasze know-how oraz wykazać się najwyższą jakością pracy. Biuro zaprojektowaliśmy na dwóch kondygnacjach budynku, a specjalna szklana fasada pozwala na dopływ światła naturalnego do wnętrza. Dodatkowo, na dachu drugiego piętra przygotowaliśmy taras z dużą ilością zieleni, w obrębie którego znajdują się strefy wypoczynku oraz miejsca spotkań dla pracowników. Ważnym aspektem projektu jest także architektura krajobrazu, czyli aranżacja przestrzeni wokół budynku, której design wpływa korzystnie na dobrostan zatrudnionych. Naszym celem, jak przy każdym projekcie, jest oddanie do użytku nieruchomości, która spełnia wszystkie wymagania najemcy pod każdym względem.” – mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Kompleksowa obsługa AXI IMMO i optymalizacja powierzchni

Firma AXI IMMO doradzała MDH w procesie wyboru nowej lokalizacji. Przygotowując się do tego projektu, specjaliści AXI IMMO dokładnie przeanalizowali z zewnętrznym konsultantem logistycznym potrzeby firmy MDH, wskutek czego wybrana finalnie propozycja spełnia wymagania najemcy, z uwzględnieniem ponad 2 000 mkw. biur w standardzie rynkowym klasy A.

„Kluczowym czynnikiem transakcji okazała się elastyczność firmy 7R, która umiejętnie przeprojektowała kubaturę budynku pod potrzeby firmy MDH. Tym samym, wewnątrz obiektu udało się optymalnie zaaranżować przestrzenie produkcji, magazynów oraz serwisu. Z kolei na zewnątrz, wśród zieleni i przy zastosowaniu tarasu oraz elementów małej architektury, klient otrzymał oczekiwane strefy relaksu dla pracowników. Co więcej, w przypadku decyzji o ekspansji, pozostała część budynku umożliwia włączenie nowych procesów w dotychczasowe operacje prowadzone w module.” – dodaje Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w AXI IMMO.

„Klient zdecydował się na podpisanie umowy najmu w 7R Park Łódź West II m.in. przez wzgląd na położenie obiektu w niewielkiej odległości od centrum Łodzi i możliwość skorzystania z miejskiego transportu zbiorowego. Ponadto, łódzki rynek magazynowy to silny i dobrze rozpoznawalny ośrodek produkcyjny i logistyczny. Centralne położenie regionu na przecięciu się głównych szlaków komunikacyjnych sprawia, że jest dla wielu klientów kluczowym wyborem w planowaniu operacji logistycznych”. – mówi Hubert Wojtera, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w AXI IMMO.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com