Pierwszym najemcą parku logistycznego MLP Lublin będzie spółka ABM Greiffenberger Polska, która będzie miała do dyspozycji około 9800 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Gotowy magazyn w MLP Group w Lublinie zostanie przekazany do użytku pod koniec tego roku.

ABM Greiffenberger specjalizuje się w produkcji silników i systemów napędowych. Obecnie na całym świecie zatrudnia ok. 700 pracowników. Roczne obroty ABM Greiffenberger sięgają 100 milionów Euro. ABM Greiffenberger jest częścią holdingu Greiffenberger AG, notowanego na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

– Wschodnia część naszego kraju jest coraz bardziej atrakcyjnym regionem dla inwestorów planujących najem nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Szczególnie popularny jest właśnie region Lublina. Podpisaliśmy już umowę na najem z pierwszym klientem i prowadzimy negocjacje z potencjalnymi inwestorami, którzy zainteresowani są ulokowaniem swojej działalności w tym miejscu. Zawarcia kolejnych umów spodziewamy się w najbliższych miesiącach. – powiedziała Dorota Jagodzińska-Sasson, członek zarządu MLP Group SA.

Źródło: www.propertynews.pl