Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Do wynajęcia nowoczesna powierzchnia magazynowa w MLP Business Park Poznań o łącznej docelowej powierzchni 26 tys. mkw. Na terenie parku są siedem hal, jedna typu BIG BOX o powierzchni 10,8 tys. mkw oraz 6 budynków z powierzchniami magazynowymi typu Small Business Unit w modułach od 250 mkw do 1,5 tys. mkw, łącznie 12 tys. mkw, Dla najemców MLP Business Park Poznań dostępne również nowoczesne powierzchnie biurowe w modułach od 100 mkw do 1,5 tys. mkw. MLP Business Park Poznań to miejski projekt magazynowy położony w bliskiej odległości od centrum Poznania. Bardzo dobra lokalizacja parku logistycznego jest jednym z głównych atutów parku, co daje możliwość prowadzenia szybkiej i efektywnej logistyki ostatniej mili. Kolejnym atutem jest bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej, co pozwala na łatwy dojazd dla pracowników. W sąsiedztwie parku znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy, nieopodal stacja kolejowa PKP Junikowo, a odległość od autostrady A2 wynosi zaledwie 2,5 km.

 • Nowoczesna powierzchnia magazynowa MLP Business Park Poznań zlokalizowana w granicach miasta Budynki z małymi unitami od 250 mkw Miejski magazyn Hale w standardzie klasy A Siatka słupów 12 x 22,5 m Wysokość składowania: 10 m Posadzki o nośności 6 ton

 • Świetliki oraz klapy dymowe System tryskaczy typu ESFR Ogrzewanie gazowe Oświetlenie LED Możliwość wydzielenia powierzchni biurowej Dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej

Lokalizacja

Poznań, województwo wielkopolskie
2,5 km do węzła Autostrady A2
2 km do drogi wojewódzkiej nr 196, która prowadzi od Poznania (węzeł Komorniki) do Wągrowca
Do centrum Poznania jest 10 km, co pozwala na efektywną logistykę ostatniej mili
9 km do węzła trasy ekspresowej S11 i S5, gdzie trasa S5 stanowi wschodnią obwodnicę Poznania
W niewielkie odległości od magazynu znajduję się stacja PKP Junikowo oraz liczne przystanki autobusowe i tramwajowe
Dobrze rozwinięta infrastruktura transportu publicznego gwarantuje możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  7
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  -
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  NIE
 • Bramy z poziomu zero
  NIE
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp11864

Deweloper

Właścicielem obiektu MLP Business Park Poznań jest spółka MLP Group. Firma jest aktywna na polskim rynku od 1998 roku i systematycznie prowadzi ekspansję swoich projektów, planując kolejne parki magazynowe. MLP Group dostosowuje się do zróżnicowanych potrzeb klientów różnych sektorów, proponując nowoczesne, elastyczne rozwiązania.

Odległości

Poznań Centrum
Autostrada A2
Węzeł Głuchowo A2/S11

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy