AXI IMMO / Warehouses / Lublin /
Na wynajem magazyn Lublin, na północ od obwodnicy Lublina, wschodnia Polska
Park magazynowy przy drodze krajowej nr 19 Rzeszów - Lublin - Białystok
Nowoczesny park magazynowy zlokalizowany jest kilka kilmetrów na północ od obwodnicy Lublina. Teren, na którym znajdują się hale, zapewnia bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 19, pozwalając na dobre połączenie komunikacyjne z Lublinem, oraz drogami ekspresowymi S12 i S19.
Magazyn klasy A oferuje nowoczesną powierzchnię produkcyjno-magazynową umożliwiającą wysoką jakość składowania towarów.
Nieruchomość magazynowo – produkcyjna klasy A
Doki rozładunkowe
Bramy z poziomu zero
Powierzchnia hali doświetlona światłem dziennym – świetliki dachowe
Standardowe zabezpieczenia przeciwpożarowe
Tryskacze
Klapy dymowe
Ogrzewane
Parking dla TIR oraz samochodów osobowych
Plac manewrowy
Powierzchnia biurowa dostosowana do potrzeb najmecy.
Lokalizacja
Magazyn klasy A w Lublinie;
Lublin to stolica województwa i powiatu lubelskiego, centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej;
Położenie nieruchomości ok. 8 km na północ od obwodnicy Lublina;
Dobre połączenie z głównymi miastami m.in. Warszawą, Radomem, Białystokiem, Zamością;
Bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 19;
Dobre połączenie z drogami ekspresowymi S12 i S19;
Atrakcyjny dojazd samochodem dla pracowników parku.
Dane techniczne
- Ilość budynków3
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatTAK
- Wysokość składowania (m)10
- Nośność posadzki5
- Siatka słupów12 x 22,5 m
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa4000
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)-
- Minimalna powierzchnia (m2)1650
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaNIE
- ID ofertymp11093
Deweloper
Nieruchomość jest inwestycją wybudowaną przez dewelopera Panattoni Europe. Firma jest jednym z czołowych i najbardziej aktywnych inwestorów na polskim rynku. Magazyny do wynajęcia oferowane w portfolio Panattoni to najwyższej klasy rozwiązania technologiczne w dogodnych lokalizacjach. Klientami Panattoni Europe są międzynarodowe korporacje oraz duże i średnie firmy regionalne.
Odległości
Dane rynkowe
Lubelski rynek magazynowy – wschodzący region logistyczny południowo-wschodniej części Polski.
Oferta nowoczesnej powierzchni magazynowej w Lublinie i w sąsiadujących miejscowościach obejmuje nowoczesne magazyny i hale, które spełniają standardy jakości i bezpieczeństwa. Dzięki strategicznej lokalizacji na przecięciu kluczowych tras S12 i S17 oraz bliskości granicy z Ukrainą rejon Lublina stanowi perspektywiczne miejsce dla firm zajmujących się dystrybucją, oraz produkcją. Lubelski rynek magazynowy jest także potencjalnie atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z sektora e-commerce.
W pierwszej połowie 2025 roku w województwie lubelskim wynajęto 22 tys. m² nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej (popyt brutto).
Klienci i inwestorzy doceniają potencjał rynku magazynowego w Lublinie ze względu na położenie regionu na przecięciu dwóch kluczowych tras ekspresowych S12 i S17. Droga ekspresowa S12 jest polskim fragmentem budowanej trasy Via Carpatia łączącej północ Europy z jej południem, natomiast S17 zapewnia połączenie województwa lubelskiego ze Warszawą.
Swoje magazyny i centra dystrybucyjne w rejonie Lublina lokalizują głównie firmy logistyczne, firmy spożywcze oraz podmioty z branży motoryzacyjnej. Region wybierany jest przez firmy planujące dystrybucję na wschodnich rynkach europejskich.
Magazyny na wynajem w Lublinie, aglomeracji lubelskiej i całej Polsce wschodniej
Nowoczesne hale i magazyny w regionie Lublin / woj. lubelskim na wynajem są w konkurencyjnej cenie, jednak wybór pozostaje ograniczony. Dostępne nowoczesne hale i magazyny w rejonie Lublina są wyposażone, zgodnie ze standardem klasy A oraz B+, co czyni je rozwiązaniem dla firm poszukujących efektywnego miejsca do przechowywania i dystrybucji towarów.
Deweloperzy tacy jak Panattoni, MLP, 7R, GLP i lokalni inwestorzy są obecni w województwie lubelskim, dostarczając na rynek zarówno większe magazyny, jak i mniejsze moduły biznesowe. Ze względu na specyficzne potrzeby najemców deweloperzy realizują także projekty dopasowane do indywidualnych wymagań.
Na koniec czerwca 2025 roku poziom pustostanów, czyli powierzchni magazynowych i produkcyjnych dostępnych od zaraz do wynajęcia w woj. lubelskim wyniósł 8,2%. Natomiast w budowie w rejonie Lublina i okolic znajdowało się zaledwie 3 tys. m² powierzchni składowej i produkcyjnej.
Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2025 roku.


Kontakt
Wojciech Waryś
Associate Partner









































