Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowoczesna hala magazynowa o najwyższym standardzie powstanie w Bieruniu w strategicznym punkcie, blisko głównych dróg i autostrad. Magazyn umożliwia łatwy dostęp do transportu i szybką dystrybucję towarów w regionie.
Będzie to funkcjonalna przestrzeń przeznaczona do przechowywania i dystrybucji towarów – dla najbardziej wymagających najemców.
Obiekt będzie w pełni przyjazny dla środowiska, będzie wykorzystywał nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i efektywności energetycznej.

Hala wysokiego składowania, Strategiczna lokalizacja, Całodobowy monitoring i ochrona, Dostęp przez doki i bramy z poziomu 0, Duże place manewrowe, Dwa zjazdy na teren.

Lokalizacja

Lokalizacja nowego magazynu w Bieruniu posiada wiele atutów. Magazyn znajduje się w pobliżu głównych dróg i autostrad, co ułatwia dostęp do magazynu i umożliwia sprawną dystrybucję towarów na terenie całego regionu. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dostęp do transportu kolejowego, co może być kluczowym czynnikiem dla firm wykorzystujących transport intermodalny.
Bieruń jest sąsiednim miastem Katowic, które stanowi jedno z najważniejszych centrów przemysłowych i biznesowych w Polsce. Bliskość aglomeracji oznacza dostęp do dużej puli pracowników i klientów. W okolicy znajduje się rozbudowana infrastruktura, w tym sklepy, restauracje, punkty usługowe i inne udogodnienia, co sprzyja wygodnemu funkcjonowaniu pracowników i biznesów.
W okolicy znajdują się obszary przemysłowe, co może ułatwić współpracę i logistykę dla firm z branży produkcyjnej.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  12 x 22.5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12297

Deweloper

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych od 1998 roku. Deweloper specjalizuje się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb najemcy. Grupa prowadzi obecnie 8 parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce. Docelowa powierzchnia parków logistycznych MLP na posiadanych gruntach wynosi około 1 mln mkw.

Odległości

DK44
Tychy
Katowice

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy