Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowoczesne magazyny do wynajęcia w Katowicach

Magazyn do wynajęcia w Katowicach usytuowany jest w centralnej w bezpośrednim sąsiedztwie drogi S86 i w niedalekiej odległości od autostrady A4. Lokalizacja magazynu zapewnia najemcom optymalne warunki dla dystrybucji lokalnej, krajowej i międzynarodowej.
Nowocześnie zaprojektowane hale do wynajęcia spełnią potrzeby i oczekiwania klientów z różnych branż. Istnieje tu możliwość elastycznego dostosowania powierzchni do sprecyzowanych wymagań najemców. Obiekty mogą być wykorzystywane jako magazyn, baza czy też hala do prowadzenia produkcji.
Wynajmujący gwarantuje tu najwyższe standardy wykończenia i wyposażenia pomieszczeń biurowych i socjalnych oraz ich aranżację zgodną z oczekiwaniami swoich klientów. Hale posiadają nowoczesne systemy przeciwpożarowe, system ogrzewania i wentylacji, oświetlenie LED, obszerne place manewrowe oraz parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Wysokość składowania 10m Siatka słupów 22,6 x 12 Obciążenie ogniowe 4000 MJ/mkw Doświetlenie światłem dziennym strefy rozładunkowej Nośność posadzki 5T/mkw Oświetlenie LED Doki hydrauliczne Świetliki oraz klapy dymowe Instalacja tryskaczowa Rozwiązania pro ekologiczne

Lokalizacja

Nowoczesny magazyn zlokalizowany w Katowicach, południowa Polska
Północno-wschodnia część Katowic;
Dobry dojazd do centrum Katowic (3km) oraz miast w aglomeracji śląskiej;
Magazyn zlokalizowany w odległości ok. 4 km od Autostrady A4;
Magazyn usytuowany bezpośrednio przy drodze S86 (aleja Roździeńskiego);
Dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej;
Dogodne warunki do dystrybucji i działań logistycznych

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  22,6 x 12
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12049

Deweloper

7R jako deweloper powierzchni magazynowych specjalizuje się powierzchniami magazynowo-produkcyjnymi typu BTS zarówno wielkopowierzchniowymi parkami logistycznymi, jak i miejskimi magazynami typu Small Business Unit głównie z sektora e-commerce czy lekkiej produkcji.

Odległości

DK S86
Autostrada A4
Katowice Centrum
Lotnisko Pyrzowice

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy