AXI IMMO / Magazyny / Łódź / Piotrków Trybunalski /
Mapletree Piotrków I - magazyn na wynajem w Piotrkowie Trybunalskim
Hala pod składowanie, dystrybucję niedaleko Łodzi, blisko A1.
Oferowane centrum dystrybucyjne o powierzchni ponad 21 000 m2 położone jest w Piotrkowie Trybunalskim, tylko około 50 km od centrum Łodzi. Park magazynowy spełnia najwyższe standardy (obiekt A klasy) i pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni pod składowanie czy dystrybucję. Hala zlokalizowana jest w strategicznym miejscu, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg tranzytowych kraju: autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S8, dzięki czemu zapewniony jest dostęp na teren całej Polski.
Nowoczesny park biznesowy zaprojektowany dla klientów o różnym profilu działalności
Park logistyczny przystosowany do obsługi towarów wymagających specjalistycznego wyposażenia
Istnieje możliwość elastycznego kształtowania powierzchni magazynowej
W obiektach magazynowych zastosowano nowoczesne rozwiązania ochrony przeciwpożarowej -instalację tryskaczową, system ESFR
Magazyn do wynajęcia plasuje się w klasie A
Nośność posadzki: 5 t/mkw
Wysokość składowania: 10 m.
Lokalizacja
Nowoczesny magazyn położony w Polsce Centralnej, na przedmieściach Piotrkowa Trybunalskiego;
Odległość od centrum Łodzi wynosi ok. 50 km;
Korzystna lokalizacja u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych: autostrady A1 (północ – południe Polski) oraz drogi krajowej nr 8 (E74);
Tylko 5 km od centrum Piotrkowa Trybunalskiego;
Atrakcyjna lokalizacja stwarza warunki do stworzenia tutaj centrum dystrybucyjnego na teren całego kraju.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatTAK
- Wysokość składowania (m)10.0
- Nośność posadzki5.0
- Siatka słupów12 x 25
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa4000
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)0.00
- Minimalna powierzchnia (m2)-
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaTAK
- ID ofertymp12017
Deweloper
Mapletree jest firmą deweloperską, która oferuje powierzchnie magazynowe w różnych lokalizacjach w Polsce. W Piotrkowie Trybunalskim koło Łodzi posiadają dwa parki magazynowe z powierzchniami wysokiego składowania do wynajęcia. Hale dostosowane są do klientów z wielu branż i posiadają poza powierzchnią magazynową również części biurowo-socjalne.
Odległości
Dane rynkowe
Polska Centralna to trzeci co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych regionów dystrybucyjnych dla Europy Środkowej i Wschodniej. Oferta powierzchni magazynowej Polski centralnej oprócz Łodzi znajduje się również w Rzgowie, Strykowie, Piotrkowie Trybunalskim, Kutnie, Rawie Mazowieckiej czy Aleksandrowie Łódzkim.
W pierwszym kwartale 2025 roku w województwie łódzkim wynajęto 152 tysiące metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej. To trzeci wynik wśród województw w Polsce w tym czasie. Klienci i inwestorzy doceniają rynek magazynowy zlokalizowany wokół Łodzi ze względu na położenie regionu na przecięciu dwóch głównych polskich autostrad A1 i A2 oraz drogi S8 umożliwiających dystrybucję towarów w każdym kierunku Polski. Jedną z największych transakcji najmu w Polsce od stycznia do marca 2025 roku był wynajem ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych w województwie łódzkim, w parku P3 Łódź II przez najemcę z sektora handlowego.
Swoje centra dystrybucyjne w Polsce centralnej lokalizują zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy logistyczne, sieci handlowe, firmy elektroniczne oraz firmy z branży budowlanej/DIY. To również region wybierany przez e-commerce oraz firmy obsługujące ten sektor jak branża opakowań czy firmy kurierskie.
Magazyny na wynajem w rejonie Łodzi i całej Polski centralnej
Wielu deweloperów jak Panattoni, 7R, Logicor, WhiteStar, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3 jest obecnych w województwie łódzkim i dostarcza na rynek zarówno wielkoformatowe magazyny big-box, hale z mniejszymi modułami biznesowymi magazynowo-biurowymi SBU (Small Business Unit). Ze względu na potrzeby najemców deweloperzy realizują także odrębne inwestycje dopasowane do indywidualnych potrzeb najemców tj. hale BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit)
Na koniec marca 2025 roku poziom pustostanów, czyli powierzchni magazynowych i produkcyjnych dostępnych od zaraz do wynajęcia, wyniósł 9,9%. Natomiast w budowie w rejonie Łodzi i okolic znajdowało się 253 tysiące metrów kwadratowych powierzchni składowej i produkcyjnej.
Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 roku.


Kontakt
Hubert Wojtera
Industrial & Logistics Director

Kontakt
Jakub Wojtera
Senior Advisor Industrial & Logistics