Firma UL International (Underwriters Laboratories) – globalny lider rynku TIC (Testowanie, Inspekcje, Certyfikacje), wynajęła 3 600 mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w Bolero Office II. Dedykowana dla klienta powierzchnia powstaje przy ul. Równoległej 4 w Warszawie. AXI IMMO wspierało firmę UL International w procesie najmu.

UL International to centrum badawczo–rozwojowe świadczące usługi dla firm z różnych branż w zakresie testowania, inspekcji oraz certyfikacji w celu uzyskania dopuszczenia produktów na rynek. Zakres usług firmy jest bardzo szeroki. Obejmuje on m.in. testy i certyfikacje bezpieczeństwa w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej, sprzętów elektronicznych, telekomunikacyjnych, radiowych/bezprzewodowych, wydajności energetycznej a także zabezpieczeń transakcji elektronicznych czy cyberbezpieczeństwa. UL International oferuje również szkolenia w zakresie norm i wymagań certyfikacji/dostępu do poszczególnych rynków.

Firma ma oddziały, laboratoria i centra inspekcyjne na całym świecie, w których zatrudnia ponad 14 tys. osób. Oddział UL International w Polsce istnieje od 2004 roku, natomiast w 2006 roku firma otworzyła również własne laboratorium. Właśnie w nim testuje produkty pod kątem zagrożeń porażenia prądem elektrycznym, spowodowania pożaru, eksplozji czy zagrożeń mechanicznych.

Siedziba UL International w Polsce pod nowym adresem

W związku z rozwojem firmy oraz ciągłym rozszerzaniem zakresu usług, UL International zadecydowała o zmianie lokalizacji siedziby w Polsce.

 „UL International dynamicznie rozwija się na całym świecie, w tym również w Polsce. Stale poszerzamy zakres naszych usług, co z kolei pociąga za sobą potrzebę zatrudniania specjalistów w danych dziedzinach. Zdecydowaliśmy się na relokację, ze względu na dynamiczny wzrost zatrudnienia, a także potrzebę zwiększenia powierzchni laboratoryjnej. Nowy obiekt, który został specjalnie dla nas zaprojektowany, będzie uwzględniał szereg kryteriów technicznych i jakościowych specyficznych dla centrum badań i certyfikacji” – komentuje Beata Staniszewska, UL Polska Site Leader.

Realizowany dla firmy projekt BTS będzie miał 3,6 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. W ramach tego około 2 tysiące metrów kwadratowych zajmie część biurowa. W części technicznej budynku będzie zapewnione doświetlenie w standardzie biurowym oraz ponadstandardowa wentylacja dualna, ze względu na zlokalizowane tam laboratorium.

Klient względem nowego obiektu miał kilka kluczowych wymagań, które udało się spełnić w projekcie Bolero Office II. Istotna była przede wszystkim lokalizacja obiektu. Koniecznie w obrębie miasta, ze względu na pracowników, ich dojazd do pracy oraz częste podróże służbowe, w tym międzynarodowe. Położenie nowego oddziału charakteryzuje się dogodnym dostępem do gęstej sieci środków komunikacji miejskiej jak i warszawskiego lotniska. Kolejnym, równie ważnym czynnikiem dla klienta był, znacznie większy niż w standardowych obiektach biurowych, komponent techniczny. Klient wynajął blisko 2 000 mkw. biura ze względu na dużą ilość pracowników realizujących prace koncepcyjne poza laboratorium.” dodaje Damian Kińczyk, Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO.

Bolero Office Point II firmy Real Management S.A.

Bolero Office Point II to kompleks biurowy, który docelowo będzie miał 13 629 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 7 kondygnacjach naziemnych. Lokalizacja  Bolero Office Point II to Warszawa, południowo-zachodnia część miasta, w dzielnicy Włochy. Kompleks znajduje się w pobliżu skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ulicy Łopuszańskiej, głównych dróg wyjazdowych z Warszawy. Zaletą lokalizacji jest niewielka odległość do centrum Warszawy i Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Okęciu. Właścicielem obiektu jest firma Real Management S.A.

Real Management S.A.

Real Management S.A. to dynamicznie rozwijająca się spółka inwestycyjno-deweloperska, która istnieje na rynku nieruchomości od 2002 roku. Specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług stanowiących profesjonalne rozwiązania dla procesów inwestycyjnych polskiego sektora nieruchomości. Plany rozwoju i ekspansji firmy Real Management dotyczą zarówno rynku mieszkaniowego, jak i komercyjnego.