System Transport Sp. z o.o. otwiera nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne pod Poznaniem

AXI IMMO doradcą w procesie wyboru i negocjacji warunków najmu ponad 4400 mkw.


6 maja 2019
Monika Rykowska
Piotr Roszkowski AXI IMMO System Transport w Panattoni Poznanń 6

Operator logistyczny System Transport podpisał umowę na najem 4400 mkw. w Panattoni Park Poznań VI w Koninku pod Poznaniem. W kwietniu rozpoczęło pracę nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne firmy. Na swojego doradcę w procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków najmu System Transport wybrał agencję AXI IMMO.

Firma System Transport, specjalizująca się w sektorze lifestyle, w kwietniu 2019 r. otworzył nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne w Koninku pod Poznaniem. W ramach ponad 3 830 mkw. powierzchni magazynowej oraz 570 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej wynajętej w Panattoni Park Poznań VI firma prowadzi operacje logistyczne dla obecnych i nowych klientów z Europy Centralnej i krajów nordyckich. Firma doradcza AXI IMMO wspierała System Transport w procesie wyboru i negocjacji warunków najmu nowej powierzchni.

System Transport w doskonałej lokalizacji

System Transport Sp. z o.o., to działający od 20 lat na rynku polskim operator logistyczny będący częścią duńskiej grupy System Transport A/S. Poza Polską, oddziały firmy znajdują się w Dani oraz w Niemczech. Główną działalnością nowego najemcy Panattoni Park Poznań VI  jest organizacja międzynarodowego transportu i logistyki dla branży tekstylnej i produktów z kategorii lifestyle oraz nowoczesne zarządzanie logistyką zwrotną. W ofercie operatora znajduje się również krótko- i długoterminowe magazynowanie, odbieranie i pakowanie, pakowanie kartonowe towarów, wysyłka do sklepów, a także kompleksowa obsługa zamówień sektora e-commerce.

 Polska jest kluczową lokalizacją w organizacji łańcucha dostaw pomiędzy rynkami Europy Zachodniej i Wschodniej, dlatego potrzebowaliśmy powierzchni, która stworzy odpowiednie warunki do ekspansji firmy, rozwoju współpracy z obecnymi oraz przyszłym klientami. Zdecydowaliśmy się na lokalizację w parku Panattoni Park Poznań VI ze względu na wysoką jakość powierzchni magazynowej, funkcjonalność obiektu oraz doskonałą lokalizację. – mówi Rafał Jabłoński, CEO System Transport Sp. z o.o.

Sprawne przeniesienie i rozruch operacji

Cieszymy się, że firma System Transport skorzystała z doradztwa AXI IMMO. Wiemy, że ze względu na dynamikę rozwoju sektora dla klientów logistycznych ważna jest dostępność „od ręki” oraz elastyczność zajmowanej powierzchni. Z tego powodu proponowaliśmy i wspólnie z klientem analizowaliśmy powierzchnie oraz warunki najmu, które umożliwią sprawne przeniesienie i rozruch operacji w nowej lokalizacji. Panattoni Park Poznań VI doskonale wpisało się w te kryteria. – komentuje Piotr Roszkowski, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Rafał Jabłoński dodaje, że przy wyborze Panattoni Park Poznań VI istotna była także możliwość przygotowania relatywnie dużego modułu biurowo-socjalnego. Nowe centrum logistyczne System Transport Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w połowie kwietnia 2019 r. Na powierzchni magazynowej zamontowano regały łącznej pojemności prawie 4 tys. palet. Przygotowano również strefę przeładunku umożliwiającą operacje typu cross-docking. W ofercie System Transport jest również przejrzysty system monitorowania przesyłek. Opiera się on o nowoczesne systemy telematyczne zintegrowane z WMS i TMS operatora.

Centrum dystrybucyjne w Koninku

Panattoni Park Poznań VI to nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane w Koninku. Park usytuowany 12 km od centrum Poznania, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i autostrady A2. Położenie parku umożliwia sprawną organizację łańcucha dostaw Wschód-Zachód.

Park składa się z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni 31 369 mkw. Hale są wyposażone w doki rozładunkowe i bramy wjazdowe z poziomu „0”. Do dyspozycji najemców są również obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com