Po udanych koprodukcjach filmów „Zabawa zabawa” i „Zupa NIC”, AXI IMMO po raz trzeci zdecydowało się współpracować z reżyserką Kingą Dębską. Jeszcze przed oficjalną premierą w polskich kinach, 3 października, „Święto ognia” zdążyło już zdobyć trzy statuetki podczas 48 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2023 r. AXI IMMO zaprasza do kin!

Rafał Osiecki, Partner Zarządzający, AXI IMMO, mówi: „Czułem ogromną satysfakcję z możliwości ponownej współpracy z Kingą Dębską przy naszym trzecim projekcie filmowym. Wcześniejsze sukcesy były znaczące, niemniej obecnie oprócz uznania publiczności otrzymaliśmy dwie nagrody podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mam pełne przekonanie, że film Święto ognia przyniesie każdemu niezapomniane chwile na dużym ekranie. To była duża przyjemność ponownie wybrać się we wspólną podróż podczas tworzenia filmu i osiągnięcia z nim kolejnych artystycznych sukcesów”.

„Święto ognia” to ekranizacja powieści Jakuba Małeckiego opowiadająca historię rodziny – dwóch sióstr i ojca – widzianą z perspektywy każdej z tych osób. Scenariusz nabiera tempa kiedy w ich okolicy pojawia się nowa sąsiadka. Film jeszcze przed oficjalną premierą zdobył trzy statuetki na 48 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Produkcja została doceniona w kategoriach indywidualnych, m.in. za drugoplanową rolę kobiecą wyróżniono Kinga Preis, z kolei Paulina Pytlak otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski. Ekranizacja powieści Jakuba Małeckiego ma jeszcze jeden sukces tj. Nagrodę Specjalną, Złotego Kangura, przyznawaną przez australijskich dystrybutorów filmowych. Natomiast w 2022 r. autor „Święta ognia” otrzymał nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii literatura.

Renata Osiecka, Partnerka Zarządzająca, AXI IMMO, mówi: „Oprócz prowadzenia biznesu, aktywnie angażujemy się w promocję polskiej kultury, co stanowi integralną część naszej działalności na polskim rynku. Uczestniczymy w licznych wydarzeniach mających na celu wspieranie artystów na równi z rozwojem kultury i sztuki w kraju. Tutaj podobnie, jak w przypadku prowadzenia biznesu, poszukujemy najnowszych trendów i inspiracji na polu artystycznym”.

Renata Osiecka, dodaje: “Nawiązując do filmu Święto ognia, porusza on niezwykle istotne kwestie związane z wykluczeniem społecznym. To m.in. jeden z tematów, o którym w ramach strategii AXI IMMO staramy się pamiętać na równi z rozwojem i szerzeniem świadomości o różnorodności”.