Międzynarodowy operator logistyczny Ligentia Group zdecydował się przedłużyć umowę najmu na ponad 15500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w kompleksie magazynowym Prologis Park Poznań II. W transakcji najemcę reprezentowała firma AXI IMMO.

Najemca pozostanie na 14600 mkw. powierzchni logistycznej, którą uzupełnia ponad 1000 mkw. biura.

Piotr Roszkowski, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Jeszcze przed renegocjacjami omówiliśmy z Klientem najważniejsze kwestie związane z jego pozostaniem w kompleksie Prologis Park Poznań II. Wśród kluczowych znalazły się m.in. odświeżenie powierzchni biurowo-socjalnej, a także wprowadzenie usprawnień i dodatkowego wyposażenia w wynajmowanym module. Deweloper wykazał się dużym zrozumieniem i elastycznością w zakresie oczekiwań. Dodatkowo pozostanie w obecnej lokalizacji z pewnością przyniesie wiele korzyści związanych z efektywnością prowadzenia operacji logistycznych, utrzymaniem obecnej kadry pracowników, a także zachowaniem stabilności organizacyjnej”.

Nowoczesne centrum logistyczne Prologis Park Poznań II

Prologis Park Poznań II to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane w odległości 15 kilometrów na zachód od centrum Poznania. Obejmuje ono kompleks budynków magazynowych wyposażonych w moduły biurowe o łącznej powierzchni wynoszącej 120 000 mkw. W bezpośrednim sąsiedztwie parku przebiega droga krajowa DK92, stanowiąca główną arterię komunikacyjną prowadzącą na północ do Szczecina, na zachód w kierunku Niemiec oraz na południe do Czech. To istotny czynnik ułatwiający szybki i sprawnie rozprowadzanie towarów w różnych kierunkach.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, wyceny nieruchomości, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.