Lider branży hutniczej Investa wynajmuje nowy magazyn w Panattoni City Logistics Wrocław I

Investa po raz trzeci z AXI IMMO


5 lipca 2018
Monika Rykowska
Lider branży hutniczej Investa wynajmuje nowy magazyn w Panattoni City Logistics Wrocław I

Firma Investa wynajęła ponad 4 300 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej w najnowszej inwestycji Panattoni City Logistics Wrocław I. Jest to już trzecia transakcja dla firmy Investa, przy której najemcy doradzała agencja AXI IMMO.

Firma Investa Sp. z o.o. jest liderem branży dystrybucji stali nierdzewnej, aluminium oraz usług związanych z obróbką metali. Siedziba główna firmy mieści się w Pruszczu Gdańskim. Investa posiada również centralny magazyn w Strykowie oraz sześć oddziałów w różnych miastach w Polsce, gdzie zatrudnia łącznie ponad 500 pracowników.

Nowa hala produkcyjno – magazynowa dla Investa

Wraz z dynamicznie rosnącym zapotrzebowaniem na stal Investa Sp. z. o.o. rozwija swoje usługi, dlatego też zadecydowała o inwestycji w nowy obiekt produkcyjno-magazynowy na terenie miasta Wrocławia. Firma podpisała długoterminową umowę najmu z deweloperem Panattoni Europe na wynajem 4 300 mkw., z czego prawie 3 800 mkw. to część produkcyjno – magazynowa, a 580 mkw. stanowi nowoczesna powierzchnia biurowa. Nowy magazyn znajduje się tuż obok obwodnicy Wrocławia, na ulicy Kwiatkowskiego. Investa po raz kolejny zaufała konsultantom AXI IMMO, którzy kompleksowo doradzali firmie w transakcji.

Decyzja o relokacji wynikała z dynamicznego rozwoju naszej firmy w skutek m.in. rosnącego na rynku popytu na stal. W obliczu planowanych zmian zależało nam przede wszystkim na nowoczesnym obiekcie magazynowym, spełniającym wymogi techniczne niezbędne do wykonywania obróbki metali w lokalizacji, która będzie znana i rozpoznawalna przez naszych klientów. W związku z tym, że na rynku wrocławskim działamy już od przeszło 10 lat, zadecydowaliśmy się zainwestować w nowoczesną powierzchnię magazynową, a jednocześnie pozostać w granicach miasta Wrocławia dla wygody naszych klientów. Budynek, który wybraliśmy w ramach Wrocław City Logistic I spełnia postawione przez nas warunki” – komentuje Zdzisław Żółtański, Dyrektor Oddziału Wrocław w Investa Sp. z o.o.

Klientowi bardzo zależało na dogodnej lokalizacji, która będzie spełniała oczekiwania nie tylko w stosunku do klientów i sprawnej logistyki towarów, ale również pracowników. Dlatego jednym z głównych priorytetów było zniwelowanie negatywnych skutków zmiany związanej z relokacją, przy jednoczesnym polepszeniu warunków pracy w nowym miejscu, czego efektem będzie nowoczesna powierzchnia magazynowa i biuro o wysokim standardzie” – mówi Sylwia Jagódka, Consultant Industrial & Logisitc w AXI IMMO.

Nowe magazyny we Wrocławiu

Panattoni City Logistics Wrocław I położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia. Inwestycja docelowo ma mieć sześć budynków o łącznej powierzchni prawie 100,000 mkw. Hale magazynowe charakteryzować będą się najwyższym standardem technicznym. Lokalizacja parku zapewnia szybki dostęp do głównych tras. Nieruchomość posiada dobre połączenie z autostradami  A4, A8 oraz z pozostałymi regionami Polski i krajami sąsiednimi.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com