Centrum Kowale powstaje w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta, wśród dużych osiedli mieszkaniowych i w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 000 mieszkańców. Komercjalizacją obiektu na wyłączność zajmuje się AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Do tej pory powierzchnię w Centrum Kowale wynajęły następujące sklepy oraz punkty usługowe: hipermarket Tesco, restauracja Ganesh, punkt obsługi klienta sieci Play, ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych PEPCO, salon optyczny Main Optic oraz punkt Kolporter.

W czerwcu do powyższych firm dołączyły kolejne: sklep z produktami dla zwierząt Zoolandia, który wynajął powierzchnię 206 mkw., apteka Familia, która zajmie 130 mkw. W Centrum Kowale znajdzie się również punkt usług krawieckich.

Nowi najemcy świetnie wpasowują się w tenant mix optymalny dla inwestycji typu convenience shopping center – mówi Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO. – Centra tego typu mają za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkańców najbliższej okolicy oraz umożliwiać szybkie i sprawne zakupy. W sąsiedztwie Centrum Kowale brakuje inwestycji, która byłaby dla okolicznych mieszkańców alternatywą w stosunku do wizyt w dość odległych, dużych centrach handlowych. Nowi najemcy świetnie uzupełnią dotychczasową ofertę Centrum Kowale i z pewnością będą często odwiedzani przez klientów centrum.

Centrum Kowale powstaje przy ulicy Staropolskiej, w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Będzie to nowoczesne centrum handlowe, składające się części handlowej i biurowej, oferujące kilkadziesiąt lokali usługowych. Łączna powierzchnia Centrum wyniesie 6 000 mkw. Do dyspozycji Klientów zostaną oddane 162 miejsca parkingowe, znajdujące się w garażu podziemnym oraz wokół budynku centrum. Otwarcie Centrum Kowale jest planowane na IV kwartał 2012 r. Za komercjalizację obiektu odpowiada AXI IMMO. Firma na bieżąco prowadzi rozmowy z kolejnymi najemcami.