Iron Mountain jest międzynarodową firmą zajmująca się zarządzaniem informacjami i ochroną danych. Firma pomaga organizacjom zmniejszać koszty oraz poprawiać zarządzanie ich fizycznymi i cyfrowymi danymi. Iron Mountain została założona w 1951 r., jest notowana na giełdzie w Nowym Yorku. Posiada ponad 1000 placówek na świecie, obsługuje klientów w 35 państwach.

Iron Mountain w lokalizacji dopasowanej do potrzeb firmy

Zgodnie z realizowaną strategią firmy jest to pierwsza z trzech planowanych przez nas inwestycji. Jakość, bezpieczeństwo i efektywność naszych rozwiązań sprawia, że grono naszych klientów stale powiększa się. Wybraliśmy park Europolis w Błoniu, gdyż zależało nam na dogodnym połączeniu z Warszawą przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości powierzchni magazynowej – powiedział Marcin Niewiadomski, Operation Director w Iron Mountain Polska.

Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z CA IMMO w ramach Europolis Park Błonie. Zainteresowanie powierzchnią magazynową w tym kompleksie wynika między innymi z korzystnego usytuowania inwestycji – ok. 25 km od Warszawy wraz z dostępem do rozwijającej się infrastruktury drogowej. Dzięki temu park oferuje optymalne warunki do prowadzenia różnego rodzaju działalności – podkreśliła Agata Wołos – Leasing Manager w CA IMMO.

Przykład transakcji dla Iron Mountain jest potwierdzeniem dominującej pozycji Warszawy na magazynowej mapie Polski. Zwiększone zainteresowanie najemców obserwujemy nie tylko
w lokalizacjach w okolicy Pruszkowa, ale również w parkach magazynowych w Błoniu. Najemcy doceniają dobre położenie, większy wybór modułów dostępnych od zaraz oraz konkurencyjne stawki czynszów –
podsumowała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.  

Europolis Park Błonie to jeden z większych kompleksów logistycznych w okolicy Warszawy. Park magazynowy oferuje powierzchnie do wynajęcia pod logistykę, dystrybucję oraz lekką produkcję. Zlokalizowany jest w Błoniu, ok. 25 km na zachód od Warszawy przy drodze krajowej 92 oraz zaledwie 8 km od autostrady A2, co daje możliwość przeprowadzania elastycznej dystrybucji na rynek warszawski i krajowy. Centrum dedykowane jest klientom zainteresowanym wynajęciem dużych i średnich powierzchni magazynowych. Całkowita powierzchnia parku wynosi 176 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Docelowo park magazynowy może mieć 317 000 mkw. Właścicielem parku jest firma CA IMMO.