Blisko 7500 mkw. dla Iron Mountain w Europolis Park Błonie

AXI IMMO pośredniczył w transakcji najmu powierzchni magazynowo-biurowej dla Iron Mountain Polska w Europolis Park Błonie należącym do CA IMMO. Międzynarodowa firma zarządzająca archiwami papierowymi i cyfrowymi wynajęła 7 200 mkw. powierzchni magazynowej i 250 mkw. powierzchni biurowej.


9 stycznia 2014
Monika Rykowska
AXI IMMO

Iron Mountain jest międzynarodową firmą zajmująca się zarządzaniem informacjami i ochroną danych. Firma pomaga organizacjom zmniejszać koszty oraz poprawiać zarządzanie ich fizycznymi i cyfrowymi danymi. Iron Mountain została założona w 1951 r., jest notowana na giełdzie w Nowym Yorku. Posiada ponad 1000 placówek na świecie, obsługuje klientów w 35 państwach.

Iron Mountain w lokalizacji dopasowanej do potrzeb firmy

Zgodnie z realizowaną strategią firmy jest to pierwsza z trzech planowanych przez nas inwestycji. Jakość, bezpieczeństwo i efektywność naszych rozwiązań sprawia, że grono naszych klientów stale powiększa się. Wybraliśmy park Europolis w Błoniu, gdyż zależało nam na dogodnym połączeniu z Warszawą przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości powierzchni magazynowej – powiedział Marcin Niewiadomski, Operation Director w Iron Mountain Polska.

Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z CA IMMO w ramach Europolis Park Błonie. Zainteresowanie powierzchnią magazynową w tym kompleksie wynika między innymi z korzystnego usytuowania inwestycji – ok. 25 km od Warszawy wraz z dostępem do rozwijającej się infrastruktury drogowej. Dzięki temu park oferuje optymalne warunki do prowadzenia różnego rodzaju działalności – podkreśliła Agata Wołos – Leasing Manager w CA IMMO.

Przykład transakcji dla Iron Mountain jest potwierdzeniem dominującej pozycji Warszawy na magazynowej mapie Polski. Zwiększone zainteresowanie najemców obserwujemy nie tylko
w lokalizacjach w okolicy Pruszkowa, ale również w parkach magazynowych w Błoniu. Najemcy doceniają dobre położenie, większy wybór modułów dostępnych od zaraz oraz konkurencyjne stawki czynszów –
podsumowała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.  

Europolis Park Błonie to jeden z większych kompleksów logistycznych w okolicy Warszawy. Park magazynowy oferuje powierzchnie do wynajęcia pod logistykę, dystrybucję oraz lekką produkcję. Zlokalizowany jest w Błoniu, ok. 25 km na zachód od Warszawy przy drodze krajowej 92 oraz zaledwie 8 km od autostrady A2, co daje możliwość przeprowadzania elastycznej dystrybucji na rynek warszawski i krajowy. Centrum dedykowane jest klientom zainteresowanym wynajęciem dużych i średnich powierzchni magazynowych. Całkowita powierzchnia parku wynosi 176 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Docelowo park magazynowy może mieć 317 000 mkw. Właścicielem parku jest firma CA IMMO.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com