Grupa Stalman, dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego zdecydowała się na wynajęcie ponad 2300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnej inwestycji zlokalizowanej w Ożarowie Mazowieckim. Kompleksową obsługą najemcy zajęła się firma AXI IMMO.

STALMAN jest marką należącą do spółki Grupy Stalman, która od 2006 r. zajmuje się sprzedażą i dystrybucją artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdują się m.in. artykuły wyposażenia kuchni, produkty dla dzieci, do domu czy ogrodu. Grupa Stalman współpracuje z największymi sieciami dystrybucyjnymi i handlowymi w Polsce, a przede wszystkim prowadzi sprzedaż detaliczną na stronie www.stalman.pl

Stalman z nową powierzchnią magazynową

– Zdecydowaliśmy się na konsolidację dotychczasowych powierzchni, ponieważ w wyniku dynamicznego rozwoju chcemy kompleksowo i w terminie obsługiwać wszystkich naszych Klientów. Dbając o biznes, poszukiwaliśmy lokalizacji gwarantującej nam przede wszystkim stabilność. Nowa powierzchnia umożliwia przeniesienie wszystkich prowadzonych operacji pod jeden dach, co było jednym z głównych założeń i oczekiwań względem tego projektu – powiedziała Katarzyna Moszyńska, Dyrektor ds. administracyjnych, Grupa Stalman.

Magazyn z biurem umożliwiający kompleksową obsługę zamówień

Wprowadzenie się Grupy Stalman do nowej lokalizacji miało miejsce na przełomie maja i czerwca br. Dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego zajął ponad 2000 mkw. magazynu, które uzupełni blisko 300-metrowa powierzchnia biurowo-socjalna. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadał Paweł Bułajewski.

 Klient bardzo wyraźnie przedstawił swoje potrzeby dotyczące nowej powierzchni magazynowej. Poszukiwaliśmy inwestycji dostępnej niemal od ręki, która będzie w dobrym rynkowym standardzie i umożliwi kompleksową obsługę rosnącej liczby zamówień, a w przyszłości pozwoli na dodatkową ekspansję – wyjaśnia Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Magazyny w Ożarowie Mazowieckim – lokalizacja dobra logistycznie

Rynek powierzchni magazynowych w Ożarowie Mazowieckim należy do tzw. II warszawskiej strefy oddalonej o zaledwie 15 minut od granic stolicy. Region ten wybierany jest przede wszystkim przez firmy dystrybucyjne, logistyczne i produkcyjne przez wzgląd na swoją centralną lokalizację, a także cenioną przez wielu najemców i pracowników możliwość skorzystania z transportu publicznego w ramach warszawskiej aglomeracji miejskiej.

Leżący po zachodniej stronie stolicy Ożarów Mazowiecki, do czasu budowy autostrady A2 łączącej Warszawę z Poznaniem, spełniał wszystkie kryteria wyboru dla dużych firm logistycznych. Obecnie warunki i dostępna infrastruktura predysponują go bardziej jako dobrą lokalizację dla średniej wielkości najemców zajmujących się dystrybucją towarów na metropolitalnym obszarze Warszawy i w zachodnich kierunkach Polski. Dostępna na tym rynku zróżnicowana baza nieruchomości oferuje moduły magazynowe zarówno w obiektach BIG-BOX, jak i mniejszych obiektach typu SBU (small business units).