Auto Land Polska S.A., firma specjalizująca się w sprzedaży hurtowej i detalicznej części do aut osobowych i dostawczych podpisała umowę najmu na ponad 660 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Ideal Idea City Park Wrocław. Transakcja pozwoliła na zakończenie komercjalizacji pierwszej, z dwóch hal, fazy I w centrum dystrybucyjnym Ideal Idea City Park Wrocław zlokalizowanym przy międzynarodowym porcie lotniczym Wrocławia. Firma AXI IMMO odpowiadała za kompleksowe usługi doradcze i reprezentowanie najemcy w procesie negocjacji.

Auto Land Polska S.A. to jeden z liderów dystrybucji części samochodowych w Polsce, posiadający ponad sto filii i oddziałów w kraju. W ofercie firmy znajduje się blisko 220 000 pozycji. Od renomowanych światowych producentów, jak i uznanych polskich fabryk, m.in. części samochodowe, wyposażenie warsztatowe, chemia motoryzacyjna, oleje i opony, odzież robocza czy artykuły BHP. Auto Land od 30 lat świadczy profesjonalne usługi z zakresu dystrybucji towarów, jak i logistyki. Firma posiada własną flotę, która dostarcza towar w systemie tras dziennych i nocnych.

Nowe centrum dystrybucyjne Auto Land Polska w regionie Dolnego Śląska

Posiadamy szeroką sieć dystrybucji z własną flotą samochodową, która pozwala na profesjonalne dostarczanie  usług logistycznych. Decyzja o otwarciu nowego centrum dystrybucyjnego we Wrocławiu wzmacnia naszą pozycję w regionie Dolnego Śląska i całej południowo-zachodniej części Polski. Szczególnie istotnym elementem przy wyborze parku magazynowego była bliskość węzła AOW/A8, która umożliwia zbudowanie jeszcze wydajniejszego łańcucha dostaw do wszystkich naszych oddziałów i partnerów biznesowych. Nie bez znaczenia pozostaje wyróżniająca się architektura i jakość kompleksu, co wpłynie na postrzeganie marki AUTO LAND w ważnym dla nas regionie. – powiedział Tomasz Lis, Dyrektor ds. marketingu Auto Land S.A.

“Klient poszukiwał w ograniczonym obszarze miasta, relatywnie małej powierzchni magazynowej wysokiego składowania dla optymalizacji zaplecza i procesów logistycznych. Format Small Business Unit i lokalizacja parku Ideal Idea City Park Wrocław była optymalnym wyborem. W trakcie rozmów deweloper po raz kolejny udowodnił swoją elastyczność wobec potrzeb najemców. Włączając w portfolio najemców firmę Auto Land Polska S.A., zamknęliśmy proces komercjalizacji pierwszego etapu I fazy wrocławskiej inwestycji Ideal Idea, dla Axi Immo Group to kolejna transakcja w parku.” – powiedział Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Magazyn w formacie SBU blisko lotniska

Ideal Idea City Park Wrocław to centrum biznesowe typu SBU, oferujące prestiżowe połączenie magazynu klasy A z biurem wykończonym zgodnie ze standardem klasy A. Wybór naszej inwestycji przez firmę o tak znakomitej renomie, jaką cieszy się Auto Land, stanowi dla nas duże wyróżnienie. Jestem przekonany, iż dostarczona przez nas powierzchnia pozwoli wzmocnić pozycję Auto Land w regionie Dolnego Śląska i całej południowo-zachodniej części Polski. Jednocześnie możemy pochwalić się skomercjalizowaniem całej hali H1 w trakcie trwania procesu  budowy. Osiągnięcie to jest dla nas szczególnie ważne z uwagi na fakt, iż City Park Wrocław to pierwszy zrealizowany  obiekt tego typu w regionie Dolnego Śląska.” – podsumowuje Aleksander Kobyliński, Leasing Manager, Ideal Idea.

I faza Ideal Idea City Park Wrocław oferuje około 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w A-klasowym standardzie. Inwestycja położona przy lotnisku z łatwym dojazdem do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie Ideal Idea City Park Wrocław zlokalizowane są przystanki autobusowe oraz miejsca parkingowe.