AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, zajmie się komercjalizacją inwestycji Centrum Handlowe Kowale. Całkowita powierzchnia przeznaczona pod wynajem wynosić będzie ok 4.700 mkw. Centrum powstanie w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40, 000 mieszkańców, w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części  Trójmiasta. Otwarcie galerii ma nastąpić w grudniu 2012 roku.

Centrum Handlowe Kowale to inwestycja typu Convenience Shopping Center gwarantująca mieszkańcom okolic dokonywanie szybkich, najbardziej pilnych zakupów. Centrum Kowale powstanie wśród dużych osiedli mieszkaniowych Trójmiasta, w których obecnie brakuje alternatywy dokonywania sprawnych zakupów w jednym miejscu. Kowale to obecnie najdynamiczniej rozrastająca się dzielnica Trójmiasta, która w miarę zasiedlania się większej ilości mieszkańców potrzebować będzie dobrej infrastruktury handlowo-usługowej.

Powstające właśnie Centrum Kowale będzie doskonale skomunikowane z pozostałą częściami aglomeracji zarówno od strony osiedlowych uliczek jak i obwodnicy trójmiejskiej S6. W najbliższym sąsiedztwie galerii handlowej znajduje się market „Biedronka”. Usytuowanie Centrum Kowale będzie głównym punktem na mapie handlowo-usługowej dzielnicy.

„Komercjalizacja Centrum Handlowego Kowale to dla nas bardzo ważny projekt. Przewidujemy, że centra typu convenience, które póki, co są nowym produktem na rynku w Polsce będą stanowić jedną z głównych tendencji rozwoju rynku powierzchni handlowych”.- komentuje Renata Osiecka – Partner Zarządzający AXI IMMO.

Centrum Kowale będzie dwupiętrowym, nowoczesnym centrum handlowym, oferującym 30 lokali usługowych. Do dyspozycji Klientów zostanie oddanych do użytku 160 miejsc parkingowych gwarantując komfortowe dokonywanie zakupów.

Pierwszy kwartał 2011 to dla AXI IMMO bardzo udany okres. Firma pośredniczyła w tym czasie w zawarciu rekordowej umowy najmu 2011 roku, ale i rozszerzyła obszar działania w dziedzinie nieruchomości komercyjnych o rynek powierzchni biurowych i handlowych.

Więcej o AXI IMMO na stronie: www.axiimmo.com