Polska firma logistyczna Uniq Logistic dołącza do kolejnego parku MLP Group. Spółka otrzyma łącznie ponad 17 tys. mkw. i od II kwartału 2021 będzie operowała z dwóch newralgicznych lokalizacji z Pruszkowa i Łodzi. W transakcji Grupę wspierała agencja AXI IMMO.

Uniq Logistic podpisał kolejną umowę z MLP Group

Uniq Logistic, od lat dostarczający Klientom najlepsze rozwiązania w zakresie transportu, spedycji i logistyki, podpisał kolejną umowę z MLP Group. W nowoczesnym parku logistycznym MLP Łódź, który powstanie zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych, spółka od II kwartału 2021 r. będzie dysponować powierzchnią ok.11,5 tys. mkw., z czego 300 mkw. przeznaczy na przestrzeń biurowo-socjalną. Inwestycja będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM oraz zostanie wyposażona m.in. w nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi, przeszklenia w części biurowej, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy.

– Cieszymy się, że tak szybko udało nam się sfinalizować podpisanie kolejnej umowy. Rozszerzenie współpracy z Uniq Logistic jest potwierdzeniem, że kooperacja pomiędzy naszymi spółkami przebiega bez zarzutu, a oferta MLP Group spełnia wszystkie oczekiwania klienta. Nowa lokalizacja naszego parku, Centralna Polska to jeden z najbardziej obiecujących  się regionów w kraju i jestem przekonany, że szybko zyska duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Ponadto przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny  – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Manager w MLP Group S.A.

– Firmy coraz częściej poszukują i zlecają prowadzenie procesów logistycznych wyspecjalizowanym zewnętrznym operatorom. Uniq Logistic, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Klientów i pragnie zapewnić im najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie szeroko rozumianej logistyki – oprócz prostych operacji przyjęcia, magazynowania i wydania towaru, świadczy również wszelkie usługi związane z konfekcjonowaniem, logistyką zwrotów, a także kontrolą jakości produktów sprowadzanych np. z Dalekiego Wschodu. Dzięki powierzchni magazynowej w prestiżowych obiektach i w dogodnych lokalizacjach nasza oferta będzie bardzo atrakcyjna – uważa Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.

W transakcji Grupę Uniq Logistic wspierała agencja AXI IMMO

-“Dziękujemy za zaufanie firmie Uniq Logistic, z którą od kilku lat z powodzeniem współpracujemy przy różnych projektach magazynowych związanych z jej rozwojem w Polsce. (AXI IMMO wspierała Uniq Logistic przy wynajmie powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków II red.) Podchodząc do tego zadania mieliśmy jasno określony cel, tj. konsolidację w jednym obiekcie operacji prowadzonych dla klientów Uniq Logistic. Decyzja o wyborze Łodzi była naturalna i okazała się niezwykle trafiona m.in. przez wzgląd na stosunkowo niewielką odległość tj. ok. 3,5 km od siedziby głównej firmy. Dodatkowo dzielnica Widzew to jedna z najlepiej położonych lokalizacji logistycznych w Łodzi. Wschodnia część miasta zapewnia niemal bezpośrednie połączenie z autostradą A1, czyli jedną z głównych arterii komunikacyjnych na północ i południe Polski“.– powiedział Hubert Wojtera, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych, AXI IMMO.

Projekt MLP Łódź to nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo-wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, (bliskim sąsiedztwie) zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 71 tys. mkw. Nowe centrum zostanie wybudowane  zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe Spółki będą zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.