Dwie firmy, w tym Eurofoam, wynajęły powierzchnie magazynowe i biurowe w prywatnym magazynie w okolicy Zgierza. Łącznie obie firmy zajmą blisko 5 800 mkw. Natomiast, firma Pyroll zwiększy wynajmowaną powierzchnię o 2 400 mkw. w Diamond Business Park Stryków, który należy do AIG/Lincoln Polska.

Eurofoam Polska jest częścią grupy Eurofoam – światowego lidera na rynku polimerów. Firma produkuje pianki poliuretanowe o szerokim wachlarzu właściwości i bogatej gamie zastosowań. Klient zajmie 2 850 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Drugi z klientów AXI IMMO wynajął 2 950 mkw.

Pyroll jest jednym z największych w Skandynawii producentem opakowań, papieru i materiałów potrzebnych do produkcji elementów reklamowych. Firma powstała w Finlandii, obecnie zatrudnia blisko 500 pracowników, a jej roczne obroty to ok. 90 mln euro.

Rynek magazynowy Polska Centralna – komentarz Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO  

Region Polski Centralnej jest trzecim, co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce, z wolumenem nowoczesnej powierzchni magazynowej powyżej 1 mln mkw. Obecnie wskaźnik powierzchni niewynajętej wynosi ok. 13%, jednak w dużej mierze wynika to z wysokich pustostanów w parkach w Piotrkowie Trybunalskim. W Łodzi i Strykowie większość istniejącej powierzchni jest wynajęta (pustostany wynoszą odpowiednio 5% i 1%). Jednak cześć umów w w/w lokalizacjach to kontrakty krótkoterminowe, co w przyszłym roku może skutkować wzrostem poziomu pustostanów. W ciągu 3 kwartałów br. wynajęto ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej, do końca roku ten wyniki będzie jeszcze lepszy, gdyż kilka projektów jest w końcowej fazie negocjacji umów najmu.

W przyszłym roku możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu w regionie, zwłaszcza w segmencie klientów z sektora logistycznego oraz spożywczego. Szansą na dalszy rozwój regionu, zwłaszcza w lokalizacjach na osi północ – południe będzie rozbudowa infrastruktury drogowej, zwłaszcza oddanie do użytku kolejnych odcinków autostrady A1 – Toruń – Kowale i Stryków – Tuszyn. Czynsze powinny pozostać na stabilnym poziomie. Wzrastający poziom pustostanów będzie sukcesywnie niwelowany, dzięki stabilnemu wzrostowi popytu.